Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejna firma z dostępem do danych bankowych. W rejestrze KNF pojawił się inFakt

InFakt to krakowska spółka świadcząca usługi księgowe

Komisja Nadzoru Finansowego poszerzyła rejestr tzw. dostawców świadczących wyłącznie usługę dostępu do informacji o rachunku. Do niedawna w spisie znaleźć można było sześć firm: Kontomatik, Banqware, Ramp Link, Easy Check, Transactionlink oraz AIS Gateway. Dwa ostatnie pojawiły się na liście w marcu. Teraz dołącza do nich inFakt. To krakowska spółka świadcząca usługi z zakresu księgowości.

Przeczytajcie także: W Alior Online można już kupić ubezpieczenia komunikacyjne

Przywołany rejestr KNF powstał po wejściu w życie nowelizacji ustawy o usługach płatniczych. Wprowadziła ona do polskiego prawa zasady otwartej bankowości, regulowanej przez dyrektywę PSD II. Zgodnie z tymi przepisami tzw. podmioty trzecie (np. fintechy) mogą oferować różne usługi z wykorzystaniem danych zgromadzonych na rachunkach bankowych swoich klientów. Jedną z takich usług jest Account Information Service (AIS). Firma, która już posiada licencję np. krajowej instytucji płatniczej, może ją rozszerzyć o AIS. Jeśli jednak zamierza świadczyć wyłącznie usługi dostępu do informacji o rachunku, to nie musi się ubiegać o licencję KIP. Wystarczy, że uzyska wpis do rejestru podmiotów oferujących tę funkcję.

Przeczytajcie także: Aegon umożliwia zdalny zakup polis na życie

InFakt powstał w Krakowie, w 2009 roku. Firma świadczy usługi z zakresu księgowości. Klient załatwia sprawy telefonicznie lub za pośrednictwem internetu. Do swojej dyspozycji ma aplikację, dzięki której można wystawiać faktury, zadawać pytania księgowemu i mieć stały podgląd istotnych informacji dotyczących firmy. Użytkownik otrzymuje przypomnienia o zbliżających się płatnościach, dokumenty przechowuje natomiast w wirtualnym sejfie.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies