Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rekord liczby umów na dostęp do bankowości elektronicznej w Polsce. Po raz pierwszy w historii przekroczyła 38 mln

Banki mają już 19,5 mln klientów aktywnie korzystających z usług elektronicznych

Związek Banków Polskich opublikował dziś raport Netbank, w którym prezentuje najświeższe dane dotyczące popularności bankowości internetowej i mobilnej. Z danych zebranych przez ZBP wynika zatem, że na koniec ubiegłego roku działające w Polsce instytucje miały 38,17 mln podpisanych umów na dostęp do konta przez internet. To najlepszy wynik w historii i pierwszy raz, gdy liczba umów przekroczyła poziom 38 mln.

Przeczytajcie także: Nowy sposób zawierania umów w Santanderze

Netbank głosi ponadto, że liczba klientów korzystających aktywnie z bankowych usług elektronicznych sięgała w grudniu ubiegłego roku 19,5 mln, i była wyższa w stosunku kwartalnym o ponad 6,5 proc. w porównaniu z grudniem 2019 r. Aktywni klienci to tacy, którzy logują się na swój rachunek przynajmniej raz w miesiącu. – Wśród aktywnych klientów zaobserwowano nieznaczny spadek średniej wartości przelewu, istotnie wzrosła natomiast ich liczba – napisał ZBP.

Z Netbanku wynika ponadto, że w IV kw. 2020 r. liczba aktywnych użytkowników bankowych aplikacji mobilnych wzrosła do 14,2 mln zł z 13,7 mln kwartał wcześniej.

Przeczytajcie także: Credit Agricole wyłączy stary system transakcyjny

W raporcie ZBP znalazły się także statystyki dotyczące wykorzystania bankowości elektronicznej przez firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Na koniec ubiegłego roku liczba MŚP posiadających dostęp do bankowości internetowej wynosiła bez mała 3 mln (spadek o 2,32 proc. w stosunku kwartalnym). Natomiast liczba małych i średnich firm aktywnie korzystających z tego rozwiązania w ostatnich okresie ub. roku wynosiła 2,1 mln, czyli o 7 proc. więcej niż we wrześniu 2020 r.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies