Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Za pomocą Twittera można już przesyłać bitcoiny, a wkrótce także euro. Nowość od Bottlepay

Aplikacja Bottlepay działa od kilku tygodni. Jej użytkownicy wykonali transakcje o wartości 1,7 mln funtów

Fintech Bottlepay poinformował, że stworzył pierwszą aplikację, która umożliwia przekazywanie bitcoinów z pomocą mediów społecznościowych. I to w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Wystarczy krótki tweet zawierający adresata i kwotę, by po chwili znalazła się ona na jego koncie. Zbudowana na bazie technologii Lightning Netwok aplikacja pozwoli użytkownikom nie tylko przesyłać środki, ale też wydawać je w sklepach czy punktach usługowych.

Przeczytajcie także: Carsmile otwiera e-salon dla profesjonalistów

Integracja z Twitterem nie jest zwieńczeniem prac fintechu – to ponoć dopiero początek. Podobne wdrożenia mają się pojawić w serwisach Reddit, Discord, Twitch, Telegram oraz Mastodon. Powinno do tego dojść w kolejnych miesiącach. Firma nie zamierza się też ograniczać do bitcoina, a szerzej do kryptowalut – umożliwi również przesyłanie tradycyjnych walut. Pierwszą z nich będzie euro. Dotychczas z pomocą aplikacji przetransferowano środki o wartości 1,7 mln funtów, czyli ponad 9 mln zł.

Przeczytajcie także: Kolejny ubezpieczyciel wycofuje się z polskiego rynku

Może się wydawać, że wspomniana suma jest niewielka, ale warto dodać, że aplikacja działa dopiero od kilku tygodni. Zainteresowanie nią wzrosło za sprawą wysokiego miejsca w rankingu Crunchbase, ale też pozyskanego finansowania. Inwestorzy niedawno przekazali startupowi 11 mln funtów, czyli równowartość blisko 60 mln zł. Firma postrzegana jest jako potencjalny rywal fintechu Wise, do niedawna znanego jako Transferwise. Ten podmiot wyceniany jest już na miliardy funtów i przygotowuje się do debiutu giełdowego.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies