Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Składki ubezpieczeń społecznych będzie można opłacać Blikiem i kartą. ZUS szuka operatora płatności

Na razie Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi tzw. rozeznanie rynku, które ma mu dostarczyć wiedzy pomocnej przy ogłoszeniu przetargu w sprawie systemu płatności

Na stronie ZUS-u pojawił się komunikat dotyczący wyboru operatora płatności elektronicznych, z którego rozwiązań mogliby korzystać płatnicy składek, a więc np. jednoosobowe firmy. Instytucja robi rozeznanie rynku, chce zdobyć informacje na temat wymagań funkcjonalnych i technicznych w zakresie płatności. Rozważane jest też przeprowadzenie postępowania, które doprowadziłoby do zawarcia umowy. Zainteresowane firmy mogą nadsyłać odpowiedzi do 15 kwietnia.

Przeczytajcie także: Fintech Provema nawiązał współpracę z Paysafe

Podmioty zainteresowane współpracą z ZUS powinny być gotowe na świadczenie usługi przez 48 miesięcy. Operator udostępni płatnikom rozwiązania w ramach własnego systemu e-płatności. Wymagane metody to przelewy internetowe, Blik oraz płatności kartą. Proces będzie inicjowany w systemach ZUS. Oprócz ePłatnika dotyczy to mPłatnika, czyli planowanej aplikacji mobilnej, o której w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać w połowie lutego. ZUS zaznacza w komunikacie, że operator będzie świadczył usługi w imieniu własnym i na własną odpowiedzialność.

Przeczytajcie także: Dziesięć nowych wzorów kart płatniczych od PKO BP

Wśród wymagań dotyczących platformy do obsługi płatności pojawia się m.in. niezwłoczne (do dwóch minut) potwierdzenie poprawności transakcji oraz przekazanie środków na wskazane rachunki – musi to być zrealizowane w czasie najbliższej sesji rozliczeń międzybankowych. Operator będzie zobowiązany do obsługi reklamacji, usuwania awarii czy przekazywania raportów dziennych z wykonanych transakcji. Potencjalny partner dostarczy też platformę testową, która pozwoli ocenić funkcjonalność rozwiązania.

Więcej informacji na temat zapytania ZUS znajdziecie pod tym adresem.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies