Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uruchomiono serwis buycoffee.to. Z jego pomocą można wspierać internetowych twórców

Zamiast na comiesięczne donacje, w tym przypadku postawiono na jednorazowe datki

Wraz z rozwojem środowiska internetowych twórców, przybywa rozwiązań, dzięki którym można ich wspierać. Najświeższym przykładem jest buycoffee.to, który, jak sama nazwa wskazuje, zachęca do stawiania (wirtualnej) kawy. Narzędzie wymyślono w taki sposób, by było proste w obsłudze i wygodne, a wręczanie datków nie zajęło dużo czasu. Co istotne, płatności są jednorazowe i nie ma tu mowy o wspieraniu w modelu subskrypcyjnym.

Przeczytajcie także: Alior Bank uruchomił voicebota

Na rynku działają już oczywiście podobne rozwiązania, najpopularniejszym jest prawdopodobnie Patronite, założony w połowie ubiegłej dekady. Twórcy serwisu buycoffee.to nie koncentrują się jednak na comiesięcznym wsparciu twórców. Zamiast tego postawiono na niewielkie donacje: 5, 10 i 15 zł, uszeregowane jako espresso, cappuccino oraz cafe latte. Wsparcia można udzielać, wykorzystując płatności online. Zastosowano kilka rozwiązań, a najszybszym ma być Blik.

Przeczytajcie także: Znana marka ubezpieczeniowa znika z polskiego rynku

Pomysłodawcy serwisu, za który odpowiada poznańska spółka Coffee Media, przekonują, że twórca założy w nim konto w dwie minuty. Nie jest konieczne wyznaczanie celu zbiórki czy ustalanie progów finansowych. Co ma z tego wspomniana strona? Prowizję. Opłata serwisowa wynosi 7,5 proc., a koszty transakcyjne 2,5 proc. Oznacza to, że do portfela twórcy wpływa 90 proc. zebranych środków. Pieniądze można wypłacać w każdym momencie, ale proces ten jest darmowy raz w miesiącu – za kolejne przelewy należy zapłacić 6,9 zł.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies