Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uruchomiono serwis buycoffee.to. Z jego pomocą można wspierać internetowych twórców

Zamiast na comiesięczne donacje, w tym przypadku postawiono na jednorazowe datki

Wraz z rozwojem środowiska internetowych twórców, przybywa rozwiązań, dzięki którym można ich wspierać. Najświeższym przykładem jest buycoffee.to, który, jak sama nazwa wskazuje, zachęca do stawiania (wirtualnej) kawy. Narzędzie wymyślono w taki sposób, by było proste w obsłudze i wygodne, a wręczanie datków nie zajęło dużo czasu. Co istotne, płatności są jednorazowe i nie ma tu mowy o wspieraniu w modelu subskrypcyjnym.

Przeczytajcie także: Alior Bank uruchomił voicebota

Na rynku działają już oczywiście podobne rozwiązania, najpopularniejszym jest prawdopodobnie Patronite, założony w połowie ubiegłej dekady. Twórcy serwisu buycoffee.to nie koncentrują się jednak na comiesięcznym wsparciu twórców. Zamiast tego postawiono na niewielkie donacje: 5, 10 i 15 zł, uszeregowane jako espresso, cappuccino oraz cafe latte. Wsparcia można udzielać, wykorzystując płatności online. Zastosowano kilka rozwiązań, a najszybszym ma być Blik.

Przeczytajcie także: Znana marka ubezpieczeniowa znika z polskiego rynku

Pomysłodawcy serwisu, za który odpowiada poznańska spółka Coffee Media, przekonują, że twórca założy w nim konto w dwie minuty. Nie jest konieczne wyznaczanie celu zbiórki czy ustalanie progów finansowych. Co ma z tego wspomniana strona? Prowizję. Opłata serwisowa wynosi 7,5 proc., a koszty transakcyjne 2,5 proc. Oznacza to, że do portfela twórcy wpływa 90 proc. zebranych środków. Pieniądze można wypłacać w każdym momencie, ale proces ten jest darmowy raz w miesiącu – za kolejne przelewy należy zapłacić 6,9 zł.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies