Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Możecie mieć problem z płatnościami za pomocą Orlen Pay. Niektóre transakcje są odrzucane

Orlen tłumaczy, że przyczyną kłopotów jest wymóg silnego uwierzytelniania płatności kartowych w e-commerce i radzi korzystać z alternatywnych narzędzi płatniczych

Kierowcy korzystający z Orlen Pay mogą mieć trudności z płaceniem na stacjach. Problem dotyczy tych użytkowników, którzy jako źródło pieniądza wskazali kartę. Koncern zachęca więc, aby w najbliższym czasie do płacenia za pomocą Orlen Pay wykorzystać Blika, Apple Pay bądź Google Pay. Problem ma zaś zostać rozwiązany w ciągu kilku tygodni.

Przeczytajcie także: Orlen zapowiada rozwój usług kurierskich

Jak informuje swoich klientów Orlen, przyczyną kłopotów jest obowiązujący od początku tego roku wymóg silnego uwierzytelniania płatności kartą w e-commerce. Zgodnie z zasadami wprowadzonymi przez dyrektywę PSD II niektóre operacje muszą być przez właściciela karty dodatkowo potwierdzone np. autoryzacją mobilną, PIN-em lub kodem z SMS-a. Jak się okazuje, w przypadku niektórych banków i operatorów rozwiązań płatniczych współpraca w tym zakresie jeszcze szwankuje, co skutkuje odrzuceniem transakcji. Kłopoty z płatnościami kartowymi na początku roku mieli również np. użytkownicy aplikacji Uber Eats czy posiadacze kart firmowych wydanych przez ING.

Przeczytajcie także: Circle K rozszerza dostępność płatności mobilnych

Na dostosowanie się do nowych wymogów banki, sklepy e-commerce i operatorzy rozwiązań płatniczych mieli dość dużo czasu. Początkowo nowe przepisy powinny bowiem wejść w życie już 14 września 2019 r. Termin ten przesunięto na 31 grudnia 2020 r. Mimo to nie wszystkim podmiotom udało się wprowadzić odpowiednie zmiany. A informacje na temat tego, jakich zasad potwierdzania niektórych operacji kartą możecie się spodziewać w swoim banku, znajdziecie w tekście: Nowe zasady potwierdzania transakcji kartą w internecie. Zobaczcie, jakie zmiany wprowadzi Wasz bank.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies