Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander: od dziś nowa metoda potwierdzania transakcji kartą w internecie. Wymagane jest zalogowanie do banku i podanie kodu SMS

Nic się natomiast nie zmienia dla użytkowników aplikacji mobilnej banku, którzy za jej pomocą potwierdzają swoje operacje

Santander wprowadził dziś nową metodę potwierdzania płatności kartą w internecie. Dotychczas klienci, którzy nie używają aplikacji mobilnej banku, autoryzowali wybrane transakcje kodem z SMS-a oraz PIN-em do karty używanym w bankomacie. Natomiast od teraz będą to robić, logując się do bankowości internetowej oraz wpisując kod 3D-Secure, który otrzymają SMS-em. Podanie kodu nie będzie wymagane, jeśli komputer lub tablet, na którym klient potwierdza operację, zostanie dodany do urządzeń zaufanych.

Przeczytajcie także: Santander wprowadza nowe zasady komunikacji z klientami

W ten sposób operacje potwierdzą zarówno klienci indywidualni, jak i firmy – w zależności od tego, z którego serwisu użytkownik korzysta, zostanie poproszony odpowiednio o podanie loginu i hasła do Santander internet, Mini Firmy lub Mojej Firmy plus. Nową metodą będzie można autoryzować płatności w internecie tak kartami debetowymi, jak i kredytowymi.

Ten sposób uwierzytelniania będzie nowością dla klientów, którzy nie korzystają z aplikacji mobilnej. Nic się natomiast nie zmienia w przypadku osób, które na telefonie mają zainstalowaną apkę Santandera – nadal będą potwierdzać operacje przy użyciu swojego smartfona.

Przeczytajcie także: KIR i PKO z nowym projektem opartym na blockchainie

Do wprowadzenia zmian w procesie autoryzacji płatności kartami w internecie banki zostały zmuszone przez dyrektywę PSD II, zgodnie z którą wybrane transakcje będą podlegać tzw. silnemu uwierzytelnieniu. Na wprowadzenie jakich zabezpieczeń zdecydowały się poszczególne banki, dowiecie się z tekstu: Nowe zasady potwierdzania transakcji kartą w internecie. Zobaczcie, jakie zmiany wprowadzi Wasz bank.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies