Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dodatek do przeglądarki Firefox podmienia numery kont

Dziś dużo o cyberbezpieczeństwie. O nowym zagrożeniu wykrytym przez ekspertów CERT pisze PRNews.pl. W Bankierze o tym, że Amerykanie nie chcą kart z chipem. Zapraszamy na przegląd tego, co napisali inni

Rzeczpospolita

Cyberbezpieczeństwo warunkiem nowoczesnej bankowości

Coraz częściej mamy do czynienia z atakami, które oprócz zaawansowanych, szkodliwych programów wykorzystują socjotechnikę, która ma za zadanie zasugerować klientowi, że przekazywana przez przestępców wiadomość pochodzi od jego banku lub dostawcy usług i towarów. O tym jak działa Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa opowiadają Mieczysław Groszek i Piotr Balcerzak ze Związku Banków Polskich.

Więcej: Rzeczpospolita, s.B11

Bankier.pl

Nowe karty – Amerykanie gubią się przy kasie

Do tej pory Stany Zjednoczone były jednym z niewielu krajów, w których karty płatnicze nadal funkcjonowały w oparciu o technologię rodem z lat 70-tych XX w. Od 1 października 2015 r. plastiki z mikroprocesorem miały zastąpić stare rozwiązanie. Na razie zmiany idą jednak powoli, a Amerykanie skarżą się na nowy sposób płacenia.

Więcej: Bankier.pl

PRNews.pl

Dodatek do przeglądarki Firefox podmienia numery kont w przelewach. Nie wykrywają go antywirusy

Analitycy CERT odkryli nowe zagrożenie atakujące użytkowników bankowości elektronicznej. To dodatek do przeglądarki Firefox zawierający złośliwe oprogramowanie, który nie jest wykrywalny przez antywirusy. Podmienia numery kont w trakcie wykonywania transakcji, ale dba o to, by użytkownik niczego nie zauważył. To ewolucja podobnego złośliwca, który od dawna szkodzi osobom kopiującym numer konta przez schowek systemu Windows. Złośliwemu oprogramowaniu zapobiega aktualizacja przeglądarki do najnowszej wersji.

Więcej: PRNews.pl

PRNews.pl

Bank BPS rezygnuje z biometrii

Sektor banków spółdzielczych jest pionierem wdrożeń biometrycznych w Polsce. Bankomaty wykorzystujące tę technologię możemy spotkać nie tylko w dużych bankach, ale także w małych podmiotach działających lokalnie. Dlatego też decyzja Banku BPS wydaje się co najmniej zaskakująca. Biuro prasowe tłumaczy, że przyczyną rezygnacji z biometrii jest obecna strategia rozwoju i docelowo Bank BPS nie wyklucza powrotu do wykorzystywania technologii biometrii Finger Vein.

Więcej: PRNews.pl

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies