Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Automatyczne płatności ratalne nie tylko w ubezpieczeniach. Bacca pracuje nad kolejnym zastosowaniem TubaPay

TubaPay to zintegrowany z aplikacją terminal płatniczy, przygotowany przez Baccę we współpracy z First Data Polska

Bacca planuje wdrożyć nową usługę w ramach TubaPay – cykliczne płatności bezgotówkowe w innych obszarach niż ubezpieczenia. Dotychczas bowiem rozwiązanie było wykorzystywane tylko przy sprzedaży polis. Wkrótce TubaPay ma być dostępna również w innych branżach, które przy umowach pożyczek ratalnych lub abonamentowych chciałyby wykorzystać możliwość automatycznego pobierania środków z karty płatniczej klienta.

Przeczytajcie także: Świerszcz i Kujawa odchodzą z zarządu Bacca

– Rozważamy teraz możliwości wykorzystania innowacji zawartych w systemie TubaPay tam, gdzie istnieje potrzeba sprawnego zawierania umów pożyczek ratalnych lub abonamentowych, w których cykliczne obciążanie karty płatniczej jest bardzo dogodnym narzędziem obsługi. Istotną zaletą rozwiązania, w którym wykorzystywany jest terminal płatniczy, jest łatwe "domykanie" transakcji przez sprzedawcę – deklaruje Michał Gontar, prezes Bacca. Na razie przedstawiciel spółki nie chciał zdradzić konkretnych obszarów, w których TubaPay będzie mieć zastosowanie w pierwszej kolejności.

Przeczytajcie także: 350 tys. terminali w ramach Polski Bezgotówkowej

TubaPay to terminal płatniczy z aplikacją, przygotowany przez Baccę we współpracy z First Data Polska. Dotychczas był wykorzystywany do płatności bezgotówkowych przy sprzedaży ubezpieczeń. Dzięki niemu agenci mogą przyjmować składki na rzecz różnych ubezpieczycieli za pomocą jednego urządzenia – jednorazowo lub ratalnie. Przy tej drugiej opcji możliwe jest cykliczne pobieranie rat bez dodatkowej aktywności ze strony posiadacza polisy. Po aktywacji usługi płatności zlecane są automatycznie w odpowiednich terminach. Rozwiązanie nie wymaga od sprzedawcy dodatkowej aktywności przy weryfikacji tożsamości klienta i oceny jego ryzyka kredytowego – te obowiązki Bacca bierze na siebie.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies