Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Z tą aplikacją zainwestujesz na Wall Street

Dom Maklerski PKO BP udostępni klientom oprogramowanie na tablety, umożliwiające inwestycje na zagranicznych rynkach finansowych

W pierwszej kolejności aplikacja oferowana klientom DM PKO BP umożliwi kupowanie i sprzedaż papierów oraz obserwację sytuacji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W drugim kwartale b.r. ma być włączona funkcja inwestowania na giełdach zagranicznych.

Prawie 10 tys. Polaków korzysta już z płatności mobilnych w chmurze

Dzięki platformie dostarczanej przez Asseco, transakcje kupna mają być dokonywane w złotych i realizowane ciągu kilku sekund. Po sprzedaży papierów środki na rachunek także zostaną przelane w rodzimej walucie. W ten sposób klienci będą mogli grać na kilku rynkach równocześnie i nie martwić się przewalutowaniem środków.


Promak

Wiele biur maklerskich oferuje już możliwość inwestowania na zagranicznych rynkach. Przedstawiciele DM PKO i firmy Asseco twierdzą jednak, że tylko ich rozwiązanie umożliwia handel online bez zbędnych opóźnień. Poza tym dostarczana przez nich aplikacja ma przewagę nad oferowanymi przez większość konkurentów stronami internetowymi, z których nie korzysta się wygodnie na mniejszych wyświetlaczach urządzeń mobilnych.

Asseco sprzedało już podobną aplikację mBankowi, jednak nie zapewnia ona jeszcze obsługi transakcji na giełdach za oceanem. Obecnie firma prowadzi rozmowy z czterema innymi brokerami, zainteresowanymi wdrożeniem aplikacji.

Handel na urządzeniach mobilnych rozwija się o wiele szybciej niż cały e-commerce

W branży finansowej trwa dyskusja, czy dla klientów lepszym rozwiązaniem są aplikacje czy strony internetowe RWD. Technologia ta umożliwia produkcję witryny dostosowującej się do wielkości ekranu urządzenia, na którym jest otwierana.

Niedawno pisaliśmy w serwisie Cashless.pl o ING Banku Śląskim, który aktualnie pracuje nad nowym seriwsem transakcyjnym RWD. Władze banku rozważają, czy w przyszłości nie zrezygnować wobec tego z aplikacji. Wydaje się jednak, że w przypadku handlu papierami wartościowymi, gdy o sukcesie inwestycji czasami decydują sekundy, przewaga aplikacji nad technologią RWD jest na tyle duża, że nie prędko będzie ona w stanie dorównać im funkcjonalnością.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies