Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nie potrzebujesz super smartfona, aby płacić mobilnie

Od dziś klienci mBanku kartę zbliżeniową w postaci naklejki mogą zamówić przez internetowy serwis transakcyjny. Grono instytucji posiadających w ofercie takie karty zbliżaki powiększyło się do 12

Naklejkę - zbliżaka z kartą można zamawiać w mBanku od kilku dni. Dotychczas należało w tym celu zadzwonić na infolinię, ale od dziś jest łatwiej. Zamówienie można złożyć poprzez serwis transakcyjny. Wystarczy po zalogowaniu do niego wybrać zakładkę Moje Finanse i kliknąć w Karty. Następnie korzystając z zakładki „Zamów nową kartę” spośród kart wydawanych do rachunku wybrać naklejkę MasterCard Debit. W ciągu kilku dni zostanie dostarczona tradycyjną pocztą.

Naklejka od mBanku może występować w dwóch barwach: czarnej do kont Aquarius, do których wydawana jest za darmo i białej do rachunków podstawowych. W tym wypadku za wydanie zostanie pobrana opłata w wysokości 10 zł. Korzystanie z karty jest bezpłatne a wydatki zrealizowane za jej pośrednictwem wliczane są do kwot transakcji bezgotówkowych, uprawniających do zwolnienia z opłaty za używanie tradycyjnej karty debetowej.

Wcześniej mBank oferował już naklejki – zbliżaki jednak zostały wycofane ze sprzedaży. Według naszych informacji przyczyny były prozaiczne – po prostu wyczerpał się nakład, a nowego zamówienia bank nie składał w związku z planowaną już wtedy zmianą logo.

Karta w postaci zbliżeniowej naklejki to dziś najwygodniejszy sposób na płatności mobilne, dostępny także dla klientów posiadających starsze modele telefonów. Wystarczy ją nakleić na aparat i już można płacić, bez konieczności posiadania specjalnych SIM-ów, ściągania aplikacji, kupowania drogich smartfonów, etc. Specjaliści radzą jedynie, by naklejkę umieszczać na „plecach” aparatu w jego dolnej części. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, iż nie będzie działać prawidłowo.

Z mojego rozeznania wynika, że obecnie z naklejek zbliżeniowych korzystać mogą klienci 12 banków. Oprócz mBanku także Aliora, BGŻ-u, BZ WBK, Citi Handlowego, Getinu, ING, Millennium, Orange Finanse, PKO BP, Raiffeisen Polbanku i T-Mobile Usług Bankowych.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: MBANK, KARTY, NFC

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies