Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PayEye z nowym partnerem. Okiem zapłacicie w jednym w wrocławskich hoteli

AC by Marriott Wrocław to ponoć pierwszy na świecie hotel, w którym można uregulować rachunek, wykorzystując biometrię tęczówki oka

Startup PayEye poinformował o nawiązaniu współpracy z kolejną firmą. Tym razem rozwiązanie biometryczne, bazujące na skanie tęczówki oka, wprowadził AC by Marriott Wrocław. Czterogwiazdkowy hotel mieści się w zabytkowej, odrestaurowanej kamienicy w centrum stolicy Dolnego Śląska, nieopodal Narodowego Forum Muzyki.

Przeczytajcie także: Więcej otwartej bankowości w Millennium

Płatność okiem to ponoć innowacja, jaką nie może się pochwalić żaden inny hotel na świecie. To rozwiązanie, które ma zwiększyć wygodę i bezpieczeństwo klientów, podobnie jak inne udogodnienia zyskujące na znaczeniu w dobie pandemii takie jak możliwość otwierania drzwi pokoju własnym smartfonem z odpowiednią aplikacją czy opcja meldowania się oraz wymeldowywania online. Znika konieczność bezpośredniego kontaktu z obsługą, posiadania klucza, a w przypadku PayEye nawet smartfona.

Przeczytajcie także: Z Polski wycofuje się holenderski Aegon

Aby móc korzystać z płatności PayEye, trzeba zarejestrować się na stronie usługi i zasilić konto. Klient musi też utworzyć wzorzec biometryczny (payeye kod), który będzie wykorzystywany do bezpiecznych płatności. Zarówno konto, jak i transakcje dokonane tęczówką oka są bezpłatne. Sieć akceptacji tego rozwiązania jest rozwijana, na razie liczy ona jednak tylko kilkadziesiąt punktów – głównie na terenie Wrocławia i okolic. Firma posiadająca status małej instytucji płatniczej KNF chce w przyszłości wprowadzić rozwiązania dla e-commerce oraz bankomatów. Warto dodać, że PayEye znalazł się na Mapie Polskiego Fintechu 2020.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies