Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PayEye z nowym partnerem. Okiem zapłacicie w jednym w wrocławskich hoteli

AC by Marriott Wrocław to ponoć pierwszy na świecie hotel, w którym można uregulować rachunek, wykorzystując biometrię tęczówki oka

Startup PayEye poinformował o nawiązaniu współpracy z kolejną firmą. Tym razem rozwiązanie biometryczne, bazujące na skanie tęczówki oka, wprowadził AC by Marriott Wrocław. Czterogwiazdkowy hotel mieści się w zabytkowej, odrestaurowanej kamienicy w centrum stolicy Dolnego Śląska, nieopodal Narodowego Forum Muzyki.

Przeczytajcie także: Więcej otwartej bankowości w Millennium

Płatność okiem to ponoć innowacja, jaką nie może się pochwalić żaden inny hotel na świecie. To rozwiązanie, które ma zwiększyć wygodę i bezpieczeństwo klientów, podobnie jak inne udogodnienia zyskujące na znaczeniu w dobie pandemii takie jak możliwość otwierania drzwi pokoju własnym smartfonem z odpowiednią aplikacją czy opcja meldowania się oraz wymeldowywania online. Znika konieczność bezpośredniego kontaktu z obsługą, posiadania klucza, a w przypadku PayEye nawet smartfona.

Przeczytajcie także: Z Polski wycofuje się holenderski Aegon

Aby móc korzystać z płatności PayEye, trzeba zarejestrować się na stronie usługi i zasilić konto. Klient musi też utworzyć wzorzec biometryczny (payeye kod), który będzie wykorzystywany do bezpiecznych płatności. Zarówno konto, jak i transakcje dokonane tęczówką oka są bezpłatne. Sieć akceptacji tego rozwiązania jest rozwijana, na razie liczy ona jednak tylko kilkadziesiąt punktów – głównie na terenie Wrocławia i okolic. Firma posiadająca status małej instytucji płatniczej KNF chce w przyszłości wprowadzić rozwiązania dla e-commerce oraz bankomatów. Warto dodać, że PayEye znalazł się na Mapie Polskiego Fintechu 2020.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies