Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PayEye rozszerza sieć akceptacji o wrocławski Aquapark. Za wizyty na basenie będzie można płacić okiem

Niestety, usługa polskiego startupu wciąż ma ograniczony zasięg, a do tego wymaga założenia wirtualnej portmonetki

Wrocławski fintech PayEye poinformował właśnie o podpisaniu umowy z zarządcą Aquaparku zlokalizowanego w stolicy Dolnego Śląska. Na mocy kontraktu osoby odwiedzające tamtejszy park wodny będą mogły płacić przy pomocy rozwiązania oferowanego przez PayEye, a więc skanując tęczówkę oka i bez konieczności posiadania przy sobie gotówki, karty czy nawet smartfona albo smartwatcha. To wygodne rozwiązanie, szczególnie w takim miejscu jak basen.

Przeczytajcie także: Ruszyły płatności tęczówką oka

Oczywiście na razie większość basenów w Polsce jest zamknięta, co wynika z obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Również wrocławski Aquapark dopiero szykuje się na ponowne otwarcie. Jednak jak tylko obostrzenia sanitarne zostaną poluzowane, a park wodny otworzy się dla odwiedzających, to ci od razu mają mieć do dyspozycji nowatorską metodę płatności.

Aby móc korzystać z płatności PayEye, należy zarejestrować na stronie www.payeye.com i zasilić darmowe konto. Podczas pierwszej wizyty w Aquparku zostanie utworzony wzorzec biometryczny (payeye kod), który będzie wykorzystywany do bezpiecznych płatności. Korzystanie z konta, jak i transakcje dokonane tęczówką oka są bezpłatne. Niestety, na razie sieć akceptacji PayEye jest bardzo mała i obejmuje lokale handlowe i usługowe na terenie Wrocławia.

Przeczytajcie także: PayEye rozszerza sieć akceptacji

Ponadto źródłem płatności jest wirtualna portmonetka, którą trzeba regularnie zasilać, a to niewygodne. Wydaje mi się, że w celu przyspieszenia rozwoju usługi twórcy rozwiązania powinni pomyśleć np. o przygotowaniu aplikacji mobilnej, do której można by dodawać kartę płatniczą dowolnego wydawcy jako źródło płatności. Wówczas wygoda korzystania z PayEye na pewno byłaby większa.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies