Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Szybko rośnie sieć partnerska PayEye. Spojrzeniem można już płacić w kilkudziesięciu miejscach

Rozwiązanie payeye wykorzystuje do płatności biometrię tęczówki oka

Wrocławski fintech PayEye poinformował, że jego narzędzie umożliwiające dokonywanie płatności przy wykorzystaniu biometrii, jest już stosowane w dwudziestu punktach we Wrocławiu, Kiełczowie i Wysokiej. Z pomocą usługi można już płacić m.in. za codzienne zakupy, lody, kwiaty, ubrania, wizytę u fryzjera czy stomatologa. Na sieć składają się głównie pojedyncze punkty usługowe, ale pojawili się także partnerzy z kilkoma punktami sprzedaży.

Przeczytajcie także: Carrefour wprowadza na swoich stacjach paliwowych usługę Tank&Go

PayEye wystartował ze swoją usługą przed niespełna tygodniem. Mogliście wówczas przeczytać w serwisie cashless.pl, że jego rozwiązanie działa w restauracji Sushi Naka Naka zlokalizowanej na wrocławskim Ołtaszynie. Teraz fintech przekonuje, że do końca wakacji zamierza przekroczyć liczbę 60 punktów, w których możliwe będzie płacenie jednym spojrzeniem. Warto też przypomnieć, że startup przygotował promocję dla pierwszego tysiąca osób, które założą konto, by korzystać z usługi. Mogą one otrzymać 50 zł do wydania u partnerów PayEye. Listę tych ostatnich można znaleźć pod tym adresem.

Przeczytajcie także: SkyCash ulepsza płatności za autostrady

Wrocławska firma przekonuje, że jako pierwsza na świecie stworzyła kompletny system płatniczy wykorzystujący do akceptacji transakcji oraz identyfikacji użytkownika biometrię tęczówki oka i udostępniła go komercyjnie. Aby skorzystać z tego rozwiązania, nie trzeba mieć przy sobie portfela, karty płatniczej, smartfona czy smartwatcha. Wystarczy zarejestrować się na payeye.com, zasilić konto, a potem, gdy odwiedzi się sklep lub punkt usługowy, w którym akceptowana jest taka forma płatności, można płacić jednym spojrzeniem. Firma posiadająca status małej instytucji płatniczej KNF znalazła się na Mapie Polskiego Fintechu 2020.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies