Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa firma na liście małych instytucji płatniczych KNF. Prowadzi ją… Robert Lewandowski

Chodzi o spółkę EasySend, zajmującą się przekazami pieniężnymi między Polską i Wielką Brytanią

W prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego rejestrze małych instytucji płatniczych pojawiła się wczoraj gdańska spółka EasySend, która ma swoje biura także w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Firma zajmuje się obsługą przekazów pieniężnych między Wyspami a Polską. W najbliższym czasie zamierza rozszerzyć swoje usługi także na inne kraje. Zgodnie z wpisem w rejestrze MIP EasySend może m.in. realizować wpłaty i wypłaty gotówki oraz przeprowadzać transfery pieniędzy.

Przeczytajcie także: Dużo nowych MIP-ów w rejestrze KNF

Ciekawostką może być fakt, że wśród założycieli firmy EasySend jest Robert Lewandowski, który kieruje spółką do dziś. Z tym że z Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że ze sławnym zawodnikiem Bayernu Monachium łączy go tylko imię i nazwisko, a nie umiejętności piłkarskie.

Natomiast na liście małych instytucji płatniczych w KNF znajduje się już ponad 80 wpisów. Z tego cztery podmioty zostały z różnych względów z rejestru wykreślone.

Przeczytajcie także: Allegro coraz mocniej wchodzi w finanse

Mała instytucja płatnicza to nowy rodzaj firmy, wprowadzony przez jedną z ostatnich nowelizacji ustawy o usługach płatniczych. Aby dostać się do rejestru nie trzeba ubiegać się o licencję a wystarczy spełnić określone warunki. To łatwiejsze niż zdobycie zezwolenia tzw. dużej, krajowej instytucji płatniczej. Ale MIP ma ograniczenia, to znaczy może działać tylko na terenie Polski, a obroty takiej firmy nie powinny przekraczać 1,5 mln euro miesięcznie. Większość spółek traktuje więc wpis do rejestru MIP jako wstęp do złożenia wniosku o zezwolenie na działanie jako KIP.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies