Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Trzy nowe MIP-y w rejestrze KNF-u. W październiku przybyło ich prawie tyle co przez pierwsze dziewięć miesięcy roku

Od początku roku na listę małych instytucji płatniczych zostały wpisane 34 podmioty, z czego 15 w październiku

Do rejestru małych instytucji płatniczych w ostatnim czasie trafiły trzy nowe podmioty. Wczoraj na liście KNF-u znalazło się Versum, a wcześniej również Coins Gate i Smartech Solutions.

Versum to firma dostarczająca oprogramowanie dla fryzjerów i kosmetyczek do zarządzania salonem, umożliwiające m.in. rezerwacje online czy dostęp do różnych form płatności poprzez system Moment Pay. Z kolei Coins Gate to funkcjonująca od roku spółka z Dąbrowy Górniczej, o nazwie łudząco podobnej do litewskiego fintechu CoinGate, specjalizującego się w obsłudze płatności kryptowalutami. Polski MIP oferuje m.in. doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania. Deklaruje też działalność związaną z oprogramowaniem i technologiami informatycznymi, a także finansową działalność usługową.

Przeczytajcie także: Metalowa karta od PKO

Z kolei Smartech Solutions, widniejący w KRS-ie od 2017 r., wśród przedmiotów swojej aktywności ma działalność związaną z oprogramowaniem i technologiami informatycznymi oraz pośrednictwo pieniężne.

Tym samym aktywnych MIP-ów na liście prowadzonej przez KNF jest już 78. Warto zwrócić uwagę, że od początku roku wpis do rejestru uzyskały 34 podmioty, z czego w samym październiku aż 15. Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o sześciu nowych firmach, którym udało się uzyskać status małej instytucji płatniczej.

Przeczytajcie także: Test usługi Allegro Pay

MIP to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych bez ubiegania się o licencję krajowej instytucji płatniczej. Dzięki temu mają oni okazję przetestować swoje siły na regulowanym i nadzorowanym rynku finansowym. KNF zaznacza, że rozwiązanie to ma charakter piaskownicy regulacyjnej i w związku z tym zachęca do korzystania z niego przede wszystkim fintechy. MIP może działać tylko na terytorium Polski, a jego obroty nie mogą przekraczać 1,5 mln euro miesięcznie.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies