Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior zwiększa wykorzystanie systemu Foto ID. Przy jego pomocy kredyty mogą teraz zaciągać właściciele mikrofirm

Foto ID to autorska metoda weryfikacji tożsamości klienta stworzona przez zespół Alior Banku

Mikrofirmy mogą w Alior Banku uzyskać do 200 tys. zł finansowania bez konieczności wizyty w oddziale. Proces kredytowy jest w pełni zdalny – weryfikacja klienta odbywa się w oparciu o autorską metodę opracowaną przez bank, a złożenie elektronicznego podpisu umożliwia narzędzie przygotowane przez Autenti.

Z finansowania mogą skorzystać zarówno dotychczasowi, jak i nowi klienci banku. Rozwiązanie obejmuje kredyty obrotowe z zabezpieczeniem w formie gwarancji BGK i okresem spłaty do 3 lat.

Przeczytajcie także: Santander Consumer Bank wprowadza eLimit do finansowania zakupów w internecie

Stworzone przez zespół Alior Banku Foto ID to zdalna metoda weryfikacji tożsamości osób fizycznych powiązanych relacją z klientem biznesowym, których zgoda jest niezbędna, aby przedsiębiorca mógł zaciągnąć zobowiązanie. Bank potwierdzi też w ten sposób np. tożsamość współmałżonków, jeśli ich akceptacja jest wymagana do udzielenia przedsiębiorcy finansowania.

Przeczytajcie także: Alior udostępnia w aplikacji bilety i parkingi

Z kolei zdalne podpisanie umowy będzie możliwe dzięki rozwiązaniu dostarczanemu przez Autenti. Do złożenia podpisu elektronicznego klient nie potrzebuje żadnego dodatkowego narzędzia. Alior Bank informuje, że to udogodnienie kierowane jest tylko do mikrofirm, gdyż małe, średnie i duże przedsiębiorstwa ubieganie się o finansowanie potwierdzają podpisem kwalifikowanym.

Bank zapowiada również, że niebawem udostępni nowy moduł w bankowości elektronicznej BusinessPro, który umożliwi przedsiębiorcom zamawianie wybranych produktów i usług bankowych online z dowolnego miejsca na świecie.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies