Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Halina i Golem – boty wspierają pracowników ubezpieczyciela zajmujących się oceną ryzyka

Wdrożone rozwiązanie zostało przygotowane przez należącą do grupy Ergo spółkę informatyczną Atena

Dwa boty, Golem i Halina, pomagają pracownikom Ergo Hestii, pozyskując dla nich dane polisowo-szkodowe z korespondencji przychodzącej do ubezpieczyciela. Technologia opiera się na analizie treści i jest przeznaczona dla underwriterów, czyli specjalistów zajmujących się wyceną ryzyka, i pracowników centrali odpowiedzialnych za sprzedaż. Rozwiązanie przygotowała Atena, spółka informatyczna, należąca do grupy Ergo.

Przeczytajcie także: Allianz upraszcza zasady zgłaszania szkód komunikacyjnych

Boty wykorzystują algorytmy do gromadzenia i prezentacji specyficznych dla konkretnego zapytania informacji, które są potrzebne do oceny ryzyka. W ten sposób skracają czas pracy ludzkich ekspertów o ok. 20-30 minut w przypadku każdej ze spraw. Ich działanie pozwala zaoszczędzić ok. 1 tys. godzin pracy underwriterów miesięcznie, co oznacza wzrost wydajności o sześć dodatkowych etatów. Wygenerowanie raportu do złożonego zapytania skróciło się 30-krotnie. W konsekwencji agent ubezpieczeniowy, który przesyła do centrali prośbę o decyzję w sprawie oferty dla klienta, może otrzymać odpowiedź nawet w kilka minut, bo underwriter dostaje od razu komplet zagregowanych informacji. Dzięki temu klient załatwia sprawę z agentem przy jednym spotkaniu, nie czeka na telefon z decyzją i nie musi przychodzić ponownie, aby podpisać umowę.

Całość działań Golema i Haliny odbywa się za pomocą wiadomości e-mail. Nie ma potrzeby logowania się do systemu czy instalowania dodatkowych aplikacji. Algorytmy są uruchamiane, jak tylko wpłynie zapytanie na "nasłuchiwane" przez nie skrzynki mailowe. Boty rozpoznają też, czy mail przyszedł od uprawnionej osoby.

Przeczytajcie także: PZU zlikwidowało 160 tys. szkód z wykorzystaniem sztucznej inteligencji

Automatyzacja procesu polega na odpowiednim, syntetycznym zagregowaniu danych. System po otrzymaniu maila analizuje temat, treść oraz załączniki zawarte w wiadomości. Wyodrębnia też kluczowe dane identyfikujące klienta, takie jak NIP, Pesel, Regon, imiona i nazwiska, marki i modele pojazdów. Pozyskanych danych boty używają następnie jako parametrów wyjściowych do szeregu zapytań, które rozsyłają do różnych baz i systemów źródłowych. W rezultacie z każdego źródła otrzymują odpowiedź, którą zapisują jako raport w formie pliku .xls, każde źródło w innej zakładce. Powstały na tej podstawie raport zawierający wiele danych potrzebnych do podjęcia decyzji w sprawie oferty (np. informacje szkodowe czy dane polisowe) odsyłany jest drogą mailową w odpowiedzi osobie, która go zleciła.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies