Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Credit Agricole wchodzi do Blika

Bank podpisał umowę, dzięki której jego klienci już niedługo będą mogli korzystać z systemu płatności mobilnych oferowanego przez spółkę PSP

To na razie informacje nieoficjalne, ale potwierdzone w dwóch niezależnych źródłach zbliżonych do obu firm. Komunikat w tej sprawie ma zostać ogłoszony w ciągu najbliższych dni. Odpowiednia umowa została podpisana tuż przed końcem ubiegłego roku.

Credit Agricole już kilka miesięcy temu podpisało z Polskim Standardem Płatności list intencyjny, w którym zadeklarowało chęć zaoferowania klientom płatności Blik. Teraz ta intencja została sformalizowana, choć harmonogramu wdrożenia jeszcze nie ma. Na pewno nie uda się tego zrobić przed debiutem aplikacji mobilnej Credit Agricole, do którego ma dojść w ciągu najbliższych miesięcy.

Przeczytajcie także: HCE w BZ WBK jest tylko dla dorosłych

Francuski bank jest ósmym, którego klienci będą mogli korzystać z płatności Blik. Obecnie dostęp do nich mają właściciele kont w Aliorze, BZ WBK, ING, mBanku, Millennium i PKO BP. W kwietniu dołączą do nich użytkownicy rachunków Getinu. Wczorajsza Rzeczpospolita podała, że ma to nastąpić w lutym, ale z moich informacji wynika, że termin ten jest nierealny.

Natalia Załęcka, dyrektor departamentu „Digital" w Getin Noble Banku niedawno zadeklarowała w rozmowie ze mną, że aktualizacja aplikacji zawierająca Blika jest już gotowa. Jednak testy potrwają co najmniej kilka tygodni, a klienci dostaną do niej dostęp na przełomie I i II kwartału. Wcześniej chęć zaoferowania Blika swoim klientom zadeklarował inny francuski bank obecny na polskim rynku, czyli Euro Bank. Później plany te jednak zawiesił.

Przeczytajcie także: Koniec portmonetki PeoPay

Credit Agricole jest jednym z ostatnich banków na polskim rynku, który nie posiada w ofercie aplikacji mobilnej. Jednak intensywnie nad nią pracuje. Jesienią ubiegłego roku widziałem jej pierwszą wersję. Bank postanowił jednak ją udoskonalić, co odwlekło debiut tego rozwiązania. Z informacji przekazanych mi przez biuro prasowe CA wynika, że apka ma zostać udostępniona klientom w I kw. bieżącego roku.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies