Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Getin dołączy do Blika w kwietniu

A to nie jedyna nowość, jaką bank wprowadzi podczas aktualizacji bankowości mobilnej planowanej na przełomie I i II kw. przyszłego roku

Jak powiedziała mi Natalia Załęcka, dyrektor departamentu „Digital" w Getin Noble Banku, aktualizacja aplikacji jest już niemal gotowa. W ciągu najbliższych dni mają rozpocząć się jej wewnętrzne testy. Natomiast klienci powinni uzyskać do niej dostęp za kilka miesięcy.

Przeczytajcie także: Poznański Lech sprzedaje bilety na mecze przez aplikację

Wśród najważniejszych elementów nowej bankowości mobilnej Getinu, jakie bank zamierza przy tej okazji wprowadzić, jest przede wszystkim integracja z aplikacją bankową aplikacji płatniczej Getin Wallet, za pomocą której dziś klienci mogą korzystać z płatności HCE. – Chcielibyśmy, by docelowo klienci mogli korzystać z HCE zarówno od Visy jak i od MasterCarda. Jednak stanie się to w późniejszym terminie. Na razie pozostanie możliwość dokonywania płatności kartami MasterCarda – powiedziała Natalia Załęcka.

Technologia HCE umożliwia dokonywanie płatności smartfonem na podobnej zasadzie jak bankową kartą zbliżeniową. Dane potrzebne do transakcji przechowywane są w tzw. chmurze obliczeniowej, z którą łączy się aplikacja zainstalowana na smartfonie. Obecnie HCE oferują trzy banki. Oprócz Getinu także Pekao i BZ WBK. Tylko ten ostatni zintegrował HCE z bankowością mobilną i okazało się, że takie rozwiązanie klienci zaakceptowali. Od października, kiedy bank udostępnił je komercyjnie, zaczęło z niego korzystać prawie 20 tys. klientów. Z rozwiązania Getin Wallet, które funkcjonuje od września, jak na razie korzysta niecały tysiąc osób.

Przeczytajcie także: Wystartowała aplikacja mobilna BOŚ Banku

To jednak nie wszystkie zmiany, jakie czekają użytkowników aplikacji Getinu. - Przy okazji aktualizacji, do której dojdzie na przełomie I i II kw. przyszłego roku, zamierzamy też udostępnić klientom możliwość korzystania z systemu płatności mobilnych Blik – powiedziała Natalia Załęcka. Getin stanie się wówczas pierwszym bankiem spoza instytucji zakładających Blika, który udostępni to rozwiązanie swoim klientom.

Przypomnę, że obecnie mogą z niego korzystać użytkownicy rachunków Aliora, BZ WBK, ING, mBanku, Millennium, PKO oraz należących do dwóch z nich Inteligo i Orange Finanse. Banki te są akcjonariuszami spółki Polski Standard Płatności, który jest administratorem systemu Blik.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies