Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przekazy Western Union wkrótce w IKO

To kolejna nowość, która do aplikacji PKO BP ma trafić na początku przyszłego roku

Dziś klienci PKO mogą odbierać przekazy Western Union za pośrednictwem bankomatów oraz internetowego serwisu transakcyjnego. W I kw. przyszłego roku funkcja ta zostanie udostępniona również w aplikacji mobilnej IKO. Odbieranie przelewu w smartfonie ma przypominać proces wykorzystywany w serwisie internetowym. Użytkownik wpisze w odpowiednim polu kod przekazu, po czym pieniądze od razu znajdą się na jego rachunku osobistym.

Przeczytajcie także: Poznański Lech sprzedaje bilety przez aplikację

Jak mówią przedstawiciele PKO, mimo tego, że usługi Western Union nie należą do najtańszych, cieszą się sporym zainteresowaniem wśród klientów. Uzupełnienie funkcjonalności aplikacji mobilnej o możliwość odbierania przekazów Western Union jest więc konieczna.

Natomiast największą nowością w IKO, jaką PKO ma zamiar do niej wprowadzić w I kw. przyszłego roku, są płatności mobilne HCE. Technologia ta pozwala na transakcje bezstykowe telefonem na tej samej zasadzie jak kartą zbliżeniową. W tym wypadku jednak dane karty przechowywane są w chmurze obliczeniowej, z którą łączy się aplikacja zainstalowana na telefonie.

Przeczytajcie także: Millennium wprowadza rozszerzoną rzeczywistość

PKO zamierza docelowo oferować HCE zarówno z MasterCardem jak i z Visą. W pierwszej kolejności jednak klienci będą mogli korzystać z rozwiązania Visy. Obecnie płatności HCE oferują trzy banki: Pekao, Getin oraz BZ WBK.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies