Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Duże wdrożenie VeinID Five. Zobaczcie jak działa nowa, biometryczna metoda logowania od Hitachi

VeinID Five chce wprowadzić na rynek turecki tamtejszy Aktif Bank

Japońska firma technologiczna Hitachi a także Mitsubishi Corporation oraz turecki Aktif Bank nawiązały współpracę, której celem jest wdrożenie technologii VeinID Five na rynku tureckim. Jak głosi przygotowany z tej okazji komunikat prasowy, współpraca obejmować będzie utworzenie regionalnej sieci dystrybucyjnej oraz scentralizowanej platformy umożliwiającej wdrożenia VeinID Five w kolejnych instytucjach.

Przeczytajcie także: Hitachi prezentuje VeinID Five

Technologia VeinID Five jest oparta na znanym w Polsce rozwiązaniu Finger Vein, stosowanym w niektórych bankomatach czy oddziałach banków. Przypomnę, że jest to wykorzystująca unikalny wzorzec naczyń krwionośnych metoda umożliwiająca np. transakcje pieniężne czy logowanie na konto bankowe. VeinID Five różni się jednak od Finger Vein tym, że wzór naczyń krwionośnych odczytuje zwykła kamera, np. w laptopie, a nie specjalny czujnik. Jak VeinID Five działa w praktyce można zobaczyć na tym filmiku.

W zamierzeniach twórców VeinID Five ma zastąpić hasła dostępowe do aplikacji webowych i systemu Windows przy użyciu standardowej kamery w komputerze stacjonarnym lub laptopie. Wystarczy jeden ruch ręki, aby kamera zarejestrowała unikalny wzór naczyń krwionośnych w dłoni użytkownika i zapewniała dostęp do systemu. Trwają prace nad rozwiązaniami opartymi na technologii VeinID Five na urządzeniach z systemem iOS i Android. VeinID Five ma zapewniać większe bezpieczeństwo niż systemy wykorzystujące biometrię twarzy czy linii papilarnych.

Przeczytajcie także: Hitachi chce rozwijać trwały nośnik w Polsce

Hitachi nad technologią wykorzystującą biometrię naczyń krwionośnych pracuje od wielu lat. Dotychczas największą barierą w jej upowszechnieniu była konieczność zakupu odpowiednich czytników, co praktycznie uniemożliwiało jej popularyzację wśród klientów indywidualnych. Wydaje się, że obecna wersja technologii ma o wiele większe szanse na wejście pod strzechy.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies