Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W pociągach Kolei Śląskich zapłacicie bezgotówkowo. Kilkaset terminali dostarczyła First Data

Podróżujący po Górnym Śląsku mogą płacić za bilet kartą lub telefonem od początku września

Wraz z nowym rokiem szkolnym Koleje Śląskie wprowadziły spore ułatwienie dla swoich pasażerów – możliwość płacenia za bilet w formie bezgotówkowej. Spółka zapewnia w komunikacie, że rozwiązanie jest dostępne na wszystkich obsługiwanych przez nią liniach, a terminale trafiły do każdej drużyny konduktorskiej. Dostarczyła je firma First Data.

Przeczytajcie także: Sześć nowych zegarków z Garmin Pay

Nowe rozwiązanie było już wcześniej zapowiedziane, a urządzenia przeszły fazę testów. Koleje zapewniają, że podczas podróży nie powinny występować problemy z zasięgiem. Terminale (dostarczono ich 300) łączą się z siecią za pomocą dwóch SIM-ów. Przewoźnik zaznacza w swym komunikacie, że z ułatwienia skorzystają użytkownicy kart, ale też Blika czy elektronicznych portfeli Google Pay i Apple Pay.

Przeczytajcie także: Samsung Pay już u granic Polski

Kilka tygodni temu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl o innowacjach wprowadzanych w innej spółce kolejowej – PKP Intercity. Za pomocą aplikacji SkyCash oraz IC Mobile Navigator można rezerwować miejscówkę do biletów okresowych na przejazdy w pociągach TLK oraz IC. Nowość ma być ułatwieniem przede wszystkim dla pasażerów korzystających z biletów odcinkowych. Z kolei First Data Polska informowała niedawno o uzupełnieniu funkcjonalności aplikacji mobilnej OnePortal24 przeznaczonej dla użytkowników terminali płatniczych.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies