Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe funkcje w aplikacji First Data Polska. Od teraz w OnePortal24 znajdziecie informacje o autoryzacjach

OnePortal24 to aplikacja mobilna przeznaczona dla użytkowników terminali płatniczych zarządzanych przez First Data Polska

Spółka First Data Polska informuje o uzupełnieniu funkcjonalności aplikacji mobilnej OnePortal24. Od teraz znajduje się w niej nowy ekran – Autoryzacje. W sekcji tej prezentowane są dane dotyczące poszczególnych płatności wraz z danymi wykorzystanej przy transakcji karty płatniczej. Można je przeglądać i filtrować według kilkunastu kryteriów (m.in. data, kwota, typ autoryzacji, kanał transakcji itp.). Wyszukane informacje można wyeksportować do pliku XLS, CSV lub XML. Dane są wielokrotnie w ciągu dnia aktualizowane, dzięki czemu możliwa jest weryfikacja transakcji przed przekazaniem ich na serwery FDP.

Apka OnePortal24 jest dostępna w Google Play od marca 2020 r. To mobilna wersja serwisu internetowego, kierowana do akceptantów korzystających z terminali płatniczych First Data Polcard. Spółka pracuje także nad wersją oprogramowania na urządzenia z systemem iOS. Z deklaracji firmy wynika, że OnePortal24 to pierwsza tego rodzaju aplikacja mobilna na polskim rynku.

Przeczytajcie także: Nowa funkcja w aplikacji Transferwise

– Widzimy, że dla naszych klientów cashflow to kwestia priorytetowa, zwłaszcza obecnie w dobie kryzysu. Dlatego wprowadzamy nowe funkcje i udoskonalamy wcześniejsze, z którymi użytkownicy OnePortal24 już zdążyli się zaznajomić – mówi Iwona Sabała, kierownik zespołu procesów akceptacji kart w First Data Polska.

OnePortal24 umożliwia m.in. przeglądanie historii przyjętych transakcji płatniczych z ostatnich okresów. Pozwala też na dostęp do statystyk dotyczących liczby klientów, wartości obrotów, liczby i wartości transakcji zrealizowanych kartami poszczególnych organizacji płatniczych, itd. Dodatkowo użytkownicy aplikacji mają możliwość zapoznania się z ofertą różnych usług oferowanych przez FDP, np. możliwości przyjmowania płatności internetowych itp.

Przeczytajcie także: First Data wprowadziła aplikację mobilną

Twórcy aplikacji podkreślają, że powstała po to, by ułatwić dostęp do danych związanych z akceptacją kart. Dzięki niej właściciele firm mogą wygodnie przeglądać informacje także na smartfonach a nie tylko na komputerach czy tabletach. Ponadto nowym klientom aplikacja ułatwi proces aktywacji konta na portalu. OnePortal24 umożliwia dostęp do wszystkich funkcji, z których można korzystać za pośrednictwem webowej wersji serwisu.

Apka ma być rozwijana. Oprócz planowanego udostępnienia wersji na urządzenia z iOS First Data Polska chce też wprowadzać nowe funkcje, jak np. możliwość logowania za pomocą biometrii czy komunikaty push z powiadomieniami o określonych przez użytkownika zdarzeniach. – Popularność transakcji bezgotówkowych i aplikacji mobilnych dynamicznie rosną, dlatego stawiamy na synergię tych dwóch elementów. Już teraz zaczęliśmy rozwijać kolejne funkcje, ale na ich wdrożenie trzeba będzie poczekać – dodaje Iwona Sabała.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies