Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Właściciele toyot i lexusów zapłacą mniej za OC i AC? Ubezpieczyciele będą mogli uwzględniać systemy bezpieczeństwa w autach

Swiss Re przeanalizuje realny wpływ systemów ADAS na wzrost bezpieczeństwa pojazdów

Firma Toyota Insurance Services, ubezpieczeniowe ramię japońskiego producenta samochodów, przystąpiła do prowadzonej przez Swiss Re platformy oceny ryzyka rozwiązań ADAS (Advanced Driving Assistance Systems). To może być dobra wiadomość dla właścicieli aut marek Toyota i Lexus także z Polski.

Przeczytajcie także: Lemonade kontynuuje ekspansję w Europie

Dzięki nowemu partnerstwu japońskie samochody będą mogły zostać ocenione pod kątem zastosowanych w nich systemów wspierania kierowcy. Ubezpieczyciele, korzystający ze wsparcia Swiss Re, dowiedzą się, jakie systemy są zamontowane w autach, jaki jest ich wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa, a także w jakim stopniu kierowcy korzystają z tych rozwiązań. Dzięki temu będą mogli lepiej dostosować ofertę ubezpieczeniową, oferując niższe składki kierowcom aut wyposażonych w systemy istotnie zmniejszające szkodowość.

Ubezpieczyciele zyskają dostęp do danych dotyczących aut Toyoty i Lexusa w pierwszym półroczu 2021 r. – stopniowo na kolejnych rynkach europejskich, także polskim. Toyota jest drugim producentem aut, który zdecydował się przystąpić do platformy przygotowanej przez Swiss Re. Od 2019 r. ubezpieczyciele mogą uwzględniać w ocenie ryzyka informacje na temat systemów instalowanych w autach BMW. Reasekurator planuje zapraszać do współpracy kolejnych producentów samochodów.

Przeczytajcie także: Zobaczcie, jak kupić polisę NNW dziecka, nie wychodząc z domu

Swiss Re, jako jeden z największych światowych reasekuratorów, przejmuje od ubezpieczycieli część przyjmowanego przez nich ryzyka, pomagając im zabezpieczyć się przed wyjątkowo dużymi szkodami czy istotnym wzrostem szkodowości. Reasekurator dostarcza również narzędzia pomagające w ocenie ryzyka ubezpieczeniowego i zarządzaniu nim.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies