Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jeszcze w tym miesiącu Rzeszów ma rozpocząć w wybranych autobusach testy taryfy przystankowej

Wcześniej podobne rozwiązania na większą skalę wprowadzono tylko w Tychach

Jak informuje serwis transport-publiczny.pl, w Rzeszowie jeszcze w tym miesiącu rozpocząć się mają testy tzw. taryfy przystankowej. Jeśli się powiodą, wkrótce będzie można z niej korzystać we wszystkich autobusach w tym mieście. To kolejny etap wprowadzania nowego systemu opłat za komunikację publiczną, który działa tu od maja bieżącego roku. Wtedy w pojazdach uruchomiono kasoterminale umożliwiające płatność za przejazdy kartą bankową bez konieczności drukowania papierowego biletu.

Przeczytajcie także: Rzeszów uruchomił nowy system biletowy

Taryfa przystankowa to nowoczesne rozwiązanie pozwalające pasażerom zoptymalizować wydatki na przejazdy komunikacją miejską. Dzięki niemu zbliżając nośnik płatności (może to być karta bankowa albo urządzenie mobilne z Apple Pay, Google Pay itd.) przy wejściu do autobusu i przy wyjściu z niego pasażer płaci za faktycznie przejechany odcinek trasy. System wprowadzany w Rzeszowie ma dodatkowo analizować, czy w przypadku konkretnej osoby bardziej opłaca się zastosować taryfę przystankową czy np. czasową, i obciąży rachunek opłatą korzystniejszą dla pasażera.

Przeczytajcie także: Szykuje się duża zmiana w płatnościach w Krakowie

Rzeszów ma szansę być drugim dużym miastem w Polsce, które wprowadzi najbardziej zaawansowane rozwiązania do płatności za poruszanie się komunikacją miejską. Taryfa przystankowa, z której można korzystać płacąc zwykłą kartą bankową, kilka miesięcy temu została wprowadzona w Tychach. Swego czasu zastosowano ją także w Poznaniu. Tam jednak można płacić w ten sposób za przejazdy jedynie posiadając kartę miejską, co utrudnia korzystanie z usługi turystom.

Źródło: transport-publiczny.pl

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies