Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Więcej Apple Pay w Polsce. Płatności mobilne znalazły się w ofercie Viva Wallet

Od dziś płatności Apple Pay są dostępne dla firm korzystających z terminali i bramki płatniczej Viva Wallet

Jeżeli prowadzicie sklep stacjonarny lub internetowy i korzystacie z usług Viva Wallet, możecie już płacić za pomocą mobilnego systemu Apple Pay. Z informacji na stronie Viva Wallet wynika, że z nowego rozwiązania korzystać mogą klienci fintechu z 16 krajów w Europie, w tym ci z Polski. Apple Pay to pierwsze płatności mobilne w ofercie Viva Wallet.

Przeczytajcie także: Viva Wallet będzie bankiem

Przypomnę, że Viva Wallet to grecki fintech, od kilku miesięcy obecny także na polskim rynku, o czym mogliście przeczytać jako pierwsi w serwisie cashless.pl. Oferuje terminale płatnicze oraz bramkę do przyjmowania płatności elektronicznych przez sklepy internetowe. Drugim składnikiem oferty jest aplikacja mobilna z kartą debetową, za pomocą której można wydawać pieniądze pochodzące z akceptacji płatności. Im więcej wydaje się kartą, tym niższa jest opłata za obsługę terminala i bramki internetowej.

Niedawno spółka Viva Wallet poinformowała o zakończeniu procesu przejmowania udziałów w Praxia Bank. Dzięki temu weszła w posiadanie licencji bankowej i będzie mogła poszerzyć zakres usług, np. umożliwić klientom zaciąganie pożyczek i korzystanie z produktów oszczędnościowych. Fintech rozpoczął też rundę finansowania, z której chce zebrać 500 mln euro na rozwój działalności.

Przeczytajcie także: Viva Wallet startuje w Polsce

Natomiast Apple Pay to jeden z dwóch najpopularniejszych w Polsce systemów do zbliżeniowych płatności mobilnych. Obecnie oferowany jest nad Wisłą przez ponad 20 wydawców kart, głównie banki i fintechy. Konkurencyjnym rozwiązaniem jest Google Pay, który jest w ofercie ponad 30 wydawców kart. Oba rozwiązania umożliwiają m.in. płatności w terminalach poprzez zbliżenie smartfona do POS-a na podobnej zasadzie jak zbliża się kartę bezstykową.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies