Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Google stawia kolejny krok w finansach. Zaoferuje rachunki bankowe

Amerykański gigant technologiczny ma wystartować z nową ofertą już w przyszłym roku

Google planuje rozszerzyć współpracę z bankami, o czym informuje m.in. serwis Finextra. Internetowy gigant chce zaoferować klientom mobilne usługi łączące w sobie doświadczenia instytucji finansowych oraz możliwości i wiedzę firmy z Doliny Krzemowej w zakresie tworzenia nowoczesnych produktów cyfrowych. Na razie nie są znane nazwa rozwiązania, ani konkretna data jego startu.

Przeczytajcie także: BNP Paribas zamyka Rkantor

Na liście podmiotów, które mają rozwijać z Google wspólny projekt znalazły się Citi, SFCU, Bank Mobile, BBVA USA, BMO Harris, Coastal Community Bank, First Independence Bank oraz SEFCU. Inicjatywa otrzymała ponoć gwarancje od Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC), czyli amerykańskiej agencji federalnej, która ubezpiecza depozyty. Nowe rozwiązanie w postaci konta ma stanowić nadbudowę dla infrastruktury wspomnianych instytucji i będzie dostępne przez Google Pay.

Przeczytajcie także: Apple kupił firmę, która w Polsce wdraża Soft POS-a

Google nie jest jedyna firmą technologiczną, która chce rozszerzać swoje wpływy na rynku finansowym. Przed kilkoma tygodniami mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że Samsung jeszcze w tym roku wprowadzi na rynek w Wielkiej Brytanii swoją kartę płatniczą, a wesprze go w tych działaniach fintech Curve. Usługi płatnicze rozwija także Apple, pojawiły się doniesienia, że podobne plany ma również Huawei, który w ostatnich kwartałach z powodów politycznych wziął się bardzo poważnie za rozwój własnej platformy.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies