Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Oppo Watch z funkcją płatności zbliżeniowych w końcu trafia do Europy. Tańszy model kusi ceną

Smartwatch chińskiego producenta współpracuje z Wear OS od Google

Pojawiły się kolejne informacje na temat urządzeń Oppo Watch, które kilka miesięcy temu zadebiutowały na rynku chińskim, a teraz trafiają do Europy. Serwis theverge.com donosi, że w Wielkiej Brytanii większa wersja (46 mm) została wyceniona na 369 funtów, czyli równowartość około 1800 zł. Z kolei za mniejszy model (41 mm) trzeba zapłacić 229 funtów, a zatem niewiele ponad 1100 zł.

Przeczytajcie także: Będzie nowy "pay" na polskim rynku. Tak wygląda logo Spark Pay

Oba modele mają się pojawić w Europie z Wear OS, platformą od Google, a to oznacza dostęp do usług oferowanych przez amerykańską korporację. Dotyczy to Map, Asystenta, sklepu z aplikacjami, funkcji fit, ale też Google Pay, czyli płatności zbliżeniowych (sprzęt posiada moduł NFC). Zegarek wyposażono m.in. w ekran AMOLED (1,6 - lub 1,9 - calowy w zależności od wielkości) oraz procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100.

Przeczytajcie także: Alior umożliwia cyfrową wysyłkę weksli

Użytkownicy mogą liczyć na 1 GB pamięci operacyjnej oraz 8 GB pamięci na dane. Komunikację obsługują – oprócz NFC – także Bluetooth i Wi-Fi. W zależności od wersji sprzęt waży 40 lub 45 g i posiada akumulator o pojemności 300 lub 430 mAh, co powinno wystarczyć na minimum dobę pracy zegarka. W trybie oszczędzania baterii czas ten może się znacząco wydłużyć, ale kosztem funkcjonalności. Większy model Oppo Watch będzie dostępny w wersji z LTE.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies