Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior umożliwia cyfrową wysyłkę weksli. Usługa przyda się klientom firmowym

Rozwiązanie zaproponowane przez Alior ułatwia klientom biznesowym zaciąganie kredytów

Alior poinformował, że klienci firmowi mogą u niego całkowicie zdalnie załatwić formalności związane z kredytem. Dotyczy to zarówno podmiotów z sektora MŚP, jak i dużych przedsiębiorstw. Instytucja dodała weksel do dokumentów obsługiwanych drogą elektroniczną. Do tej pory klienci baku mogli cyfrowo autoryzować umowy ramowe i kredytowe oraz dokumenty produktów transakcyjnych i finansowania handlu.

Przeczytajcie także: Wzrosną ceny na autostradzie A4 Katowice-Kraków

Za sprawą nowego rozwiązania, klienci biznesowi nie muszą odwiedzać oddziału – wszystko są w stanie załatwić online. Przedsiębiorcy tym zainteresowani są zobowiązani przekazać cyfrowo do banku skan weksla podpisanego zgodnie z obowiązującą reprezentacją firmy. Oryginały dokumentacji wekslowej należy dostarczyć do placówki najpóźniej w ciągu 180 dni od momentu uruchomienia finansowania.

Przeczytajcie także: Apple kupił firmę, która w Polsce wdraża Soft POS-a

Alior tłumaczy, że w procesach tych wykorzystuje dokumenty w formie elektronicznej podpisane podpisem kwalifikowanym, gdyż spełniają one wymogi formy pisemnej. Wymiana dokumentów odbywa się za pośrednictwem maila lub bankowości elektronicznej BusinessPro. Instytucja tłumaczy, że cyfryzacja procesów prowadzi do ograniczenia formalności i jest szczególnie przydatna w czasie pandemii. Warto przypomnieć, że Alior coraz mocniej stawia na digitalizację. Do założenia konta wystarczy już smartfon, a otwarta bankowość jest w tej instytucji coraz szerszej wykorzystywana.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies