Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Oppo Watch, czyli "Apple Watch z Androidem" za około 1000 zł. Zegarek trafi na globalny rynek

Smartwatch będzie dostępny w dwóch rozmiarach, kilku wersjach kolorystycznych i będzie obsługiwał płatności mobilne

Oppo Watch zdążył już dorobić się określenia "Opple Watch" za sprawą podobieństwa do produktu Apple. Tym razem macie jednak do czynienia z urządzeniem współpracującym z platformą Android. Smartwatch pojawi się na rynku chińskim jeszcze w tym miesiącu, później przyjdzie czas na jego globalną wersję. Na uwagę z pewnością zasługuje stosunek ceny do możliwości sprzętu – tańsza wersja zegarka powinna kosztować mniej niż 1 tys. zł.

Przeczytajcie także: Nokia też będzie oferować smartwatcha

Pogłoski na temat smartwatcha stworzonego przez chińskiego producenta smartfonów pojawiały się na rynku od dłuższego czasu. Pierwotnie miał on być zaprezentowany podczas targów MWC w Barcelonie, ale te zostały w tym roku odwołane. W końcu jednak nadszedł dzień premiery. Oppo Watch, czyli pierwszy inteligentny zegarek tego producenta, pod względem designu bardzo mocno przypomina Apple Watch. Różnica polega głównie na braku korony – chińskie urządzenie na prawej krawędzi posiada dwa podłużne przyciski, między którymi ulokowano mikrofon.

Smartwatch ma być dostępny w dwóch rozmiarach: 46 i 41 mm. Większe urządzenie otrzyma 1,9-calowy wyświetlacz AMOLED i powinno działać na jednym ładowaniu do 40 godzin. Mniejszy gadżet wyposażono w 1,6-calowy ekran (do 24 h pracy na jednym ładowaniu). Sercem zegarka jest procesor Snapdragon Wear 2500, użytkownik może też liczyć na 1 GB pamięci operacyjnej oraz 8 GB przestrzeni na dane. Ciekawie brzmią doniesienia na temat technologii szybkiego ładowania (w 17 minut można "wypełnić" akumulator do 50 proc.).

Przeczytajcie także: Garmin Pay dla golfistów. Nowy smartwatch Approach S62 z funkcją płatności

Smartwatch do łączności wykorzysta kilku standardów: WiFi, Bluetooth, ale też eSIM, dzięki któremu możliwe będą połączenia telefoniczne. Ważną informacją jest obecność NFC, chociaż na razie trudno określić, czy Oppo Watch sprawdzi się w płatnościach zbliżeniowych poza Chinami. Z dodatków warto wspomnieć m.in. o krokomierzu, sensorach do monitorowania snu oraz pracy serca.

Co z cenami? Jeżeli przeliczy się te, które mają obowiązywać w Chinach, to za mniejszy zegarek trzeba będzie zapłacić 800-850 zł. Większy model to wydatek rzędu 1100 zł. Przewidziano też wersję premium, która ma kosztować około 1400 zł. Oppo Watch ma trafić na rynek w różnych wersjach kolorystycznych.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies