Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Więcej otwartej bankowości w Millennium. Klienci mogą potwierdzać zdolność kredytową historią rachunku z kolejnego banku

Można ją pobrać logując się na konto BNP Paribas za pomocą serwisu transakcyjnego Millennium

Bank Millennium poinformował, że klienci mogą ubiegać się u niego o kredyt i w trakcie badania zdolności kredytowej potwierdzać dochód za pomocą historii transakcji na rachunku w BNP Paribas. Historię tę można pobrać logując się na konto za pomocą serwisu transakcyjnego Millennium. Dotychczas bank oferował takie rozwiązanie tylko tym, którzy posiadali rachunki w Aliorze, ING, mBanku, PKO lub Santanderze.

Przeczytajcie także: Klientom Aliora i ING łatwiej starać się tu o kredyt w Millennium

Instytucja chwali się tym, że jako pierwsza na rynku wprowadziła takie rozwiązanie w różnych formach: bankowości internetowej, oddziałach oraz serwisie telefonicznym TeleMillennium. Z czasem dodano do nich także aplikację mobilną. Usługa jest dostępna dla klientów, od których wymagany jest tylko jeden dokument potwierdzający dochód. W przypadku uzyskania pozytywnej oceny zdolności i wiarygodności kredytowej proces jest w pełni automatyczny.

Przeczytajcie także: W Millennium łatwiej o kredyt klientom z PKO BP i Santandera

Bank mógł zaproponować opisaną usługę za sprawą implementacji dyrektywy PSD II, która wprowadza w życie ideę tzw. otwartej bankowości. W podobny sposób na polskim rynku wykorzystał ją także Alior. Innym rozwiązaniem, jakie mogło się pojawić w ofercie bankowej dzięki dyrektywie, jest możliwość agregowania rachunków z różnych banków w jednym miejscu. Usługę tę oferują już m.in. Millennium, ING, Alior oraz Santander. Dodatkowo Millennium pozwala także wykonywać za pomocą Millenetu przelewy z rachunków w innych instytucjach.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies