Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Więcej otwartej bankowości w Millennium. Łatwiej u niego o kredyt klientom z PKO BP i Santandera

Millennium rozszerzył na dwa nowe banki usługę umożliwiającą potwierdzanie dochodów w procesie kredytowym za pomocą open bankingu

Bank Millennium poinformował o rozszerzeniu o dwa kolejne banki listy instytucji, których klienci mogą ubiegać się u niego o kredyt przy wykorzystaniu nowego procesu. Polega on na możliwości potwierdzania dochodu w trakcie badania zdolności kredytowej za pomocą historii transakcji na rachunku w innym banku. Historię tę można pobrać logując się na konto za pomocą serwisu transakcyjnego Millennium. Dotychczas potwierdzanie dochodu było dostępne z kont w Aliorze, ING oraz mBanku. Teraz możliwe jest także z kont w PKO BP oraz w Santanderze.

Przeczytajcie także: Millennium będzie podkradać klientów mBankowi

Opisaną wyżej usługę Millennium wprowadził jako pierwszy na polskim rynku jednocześnie w trzech kanałach – w bankowości internetowej, oddziale i TeleMillennium. Na początku czerwca rozwiązanie zostało udostępnione także w aplikacji mobilnej. Usługa jest dostępna dla tych klientów, od których wymagany jest tylko jeden dokument potwierdzający dochód. W przypadku uzyskania pozytywnej oceny zdolności i wiarygodności kredytowej proces jest w pełni automatyczny.

Przeczytajcie także: Nowa, ciekawa funkcja w aplikacji Millennium

Bank Millennium mógł zaproponować nową usługę dzięki implementacji dyrektywy PSD II wprowadzającej w życie ideę tzw. otwartej bankowości. Usługi z zakresu otwartej bankowości w procesie kredytowym wykorzystuje już także Alior. Natomiast inną usługę, jaka mogła pojawić się na rynku dzięki PSD II, czyli możliwość agregowania rachunków z różnych banków w jednym miejscu, oferują już co najmniej cztery banki. Oprócz Millennium są to także ING, Alior i Santander. Millennium pozwala już także wykonywać za pomocą Millenetu przelewy z rachunków w innych instytucjach.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies