Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BitBay z przydatną nowością: konto można zasilać kartami debetowymi i kredytowymi Mastercard

Firma zapowiada, że niebawem z podobnego rozwiązania będą mogli skorzystać użytkownicy kart Visa

Giełda BitBay poinformowała o nowych usługach, które udostępniono klientom platformy w Europie. Od teraz użytkownicy mogą wpłacać środki na konta z pomocą kart debetowych i kredytowych Mastercard. Obecnie mogą to być wpłaty w euro i złotych, ale liczba obsługiwanych walut ma rosnąć. Ustanowiono limit dla tej formy zasilania konta i wynosi on 10 tys. euro miesięcznie.

Przeczytajcie także: Dziennikarze TVN24 postawili władzom BitBay poważne zarzuty

Nowe rozwiązanie jest dostępne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. W przeciwieństwie do innych form zasilania konta, po użyciu karty środki zostaną zaksięgowane w ciągu kilku minut. Prowizja od wpłaty wynosi 2,99 proc. kwoty depozytu, minimalna prowizja to 10 zł lub 2,50 euro. Giełda zaznacza, że na koncie użytkownika jednocześnie mogą być aktywne trzy karty. Transfery są zabezpieczone standardem 3D-Secure, co oznacza, że wymagana będzie autoryzacja transakcji.

Aby skorzystać z możliwości wpłaty kartą, należy posiadać zweryfikowane konto, konieczne będzie również aktywowanie zabezpieczenia za pomocą aplikacji Google Authenticator. Użytkownik musi przejść do zakładki "Portfele" i wybrać walutę, w której chce dokonać wpłaty. Giełda podkreśla, że jeżeli rachunek karty jest prowadzony w innej walucie niż ta, w której klient chce wpłacić pieniądze, bank może pobrać prowizję za przewalutowanie.

Przeczytajcie także: Policja ostrzega przed oszustami oferującymi inwestycje kryptowalutowe

Następnie należy wybrać "Wpłatę" i opcję "Karta płatnicza", po czym kliknąć "Dodaj kartę". W kolejnym kroku należy zaakceptować regulamin. Później użytkownik uzupełnia dane karty. Podczas jej weryfikacji zostanie pobrana bezzwrotna opłata w kwocie do 1 euro. Operator poprosi użytkownika o zalogowanie do banku oraz potwierdzenie kwoty transakcji weryfikacyjnej. Proces kończy mail z informacją o powodzeniu operacji. Od tego momentu można wpłacać pieniądze.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies