Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Grupa BPS wprowadza mojeID. Do potwierdzenia tożsamości online wystarczą dane z bankowości internetowej

Niebawem z rozwiązania KIR-u mają korzystać klienci kolejnych instytucji

Klienci 169 Banków Spółdzielczych zrzeszonych w Grupie BPS i czterech banków współpracujących mogą potwierdzać swoją tożsamość w sieci za pomocą mojeID – wynika z komunikatu opublikowanego przez tę instytucję. Dostarczane przez KIR rozwiązanie pozwala za sprawą integracji m.in. z Profilem Zaufanym korzystać z usług dostarczanych przez firmy i administrację publiczną. Do potwierdzenia tożsamości online wystarczą dane z bankowości internetowej.

Przeczytajcie także: PZU wprowadzi nowy sposób potwierdzania tożsamości

W komunikacie zaznaczono, że wkrótce nastąpi wdrożenie usługi w kolejnych Bankach Spółdzielczych grupy. Lista tych, w których można z niej korzystać, dostępna jest pod tym adresem.

Aby użyć mojegoID, wystarczy komputer czy smartfon z dostępem do internetu. Użytkownik po uwierzytelnieniu może składać wnioski do urzędów, korzystać z usług medycznych czy ubezpieczeniowych, czy potwierdzać swoją tożsamość w kontaktach z dostawcami mediów lub w e-sklepach. Pakiet usług jest ciągle rozszerzany.

Przeczytajcie także: mojeID KIR-u ma konkurencję. Twórcy Zencard otworzyli Authologic

O planach wdrożeniowych BPS mogliście przeczytać w cashless.pl już na początku lipca. Stało się wówczas jasne, że z usługi mojeID mogą też korzystać klienci wybranych banków z grupy SGB – drugiego zrzeszenia spółdzielczego w Polsce. Rozwiązanie jest też dostępne dla klientów PKO, Pekao i ING. MojeID pozwala korzystać z portali należących m.in. do Totalizatora Sportowego, Medicover, PGNiG czy PZU.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies