Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PZU wprowadzi nowy sposób potwierdzania tożsamości. Chce wykorzystać do tego aplikację mObywatel

Biuro prasowe największego polskiego ubezpieczyciela na razie nie chce zdradzić, jak w praktyce będzie działać nowa usługa

Jak donosi jeden z czytelników cashless.pl, PZU informuje o planach wdrożenia nowych usług dla użytkowników serwisu mojePZU (portal do zarządzania produktami oferowanymi przez spółki z grupy PZU). Nowości mają pojawić się 18 lipca. Najważniejszą z nich wydaje się jest nowy sposób potwierdzania tożsamości przez aplikację mObywatel.

Przeczytajcie także: Alior Bank wykorzysta eDO App

mObywatel to rządowa aplikacja umożliwiająca korzystanie za pomocą smartfona z dowodu rejestracyjnego samochodu, przechowywanie dowodu zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego OC, korzystanie z legitymacji szkolnych czy elektronicznych recept. mObywatel posiada też funkcję mTożsamość (wyświetlanie w aplikacji danych z dowodu osobistego).

Na razie nie wiem, w jaki sposób za pomocą mObywatela będzie się potwierdzać tożsamość w portalu internetowym mojePZU. Z tego co się orientuję, taka funkcja nie jest jeszcze dostępna na rynku. Biuro prasowe największego ubezpieczyciela w Polsce na moje pytanie o nową usługę potwierdziło tylko, że funkcja znajdzie się w serwisie mojePZU, ale nie odpowiedziało, w jaki sposób będzie można z niej korzystać.

Przeczytajcie także: Banki spółdzielcze wprowadzą mojeID

Warto przypomnieć, że dostępna jest jeszcze jedna aplikacja rządowa – eDO App. To program przygotowany przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, który zainstalowany na smartfonach z technologią zbliżeniową NFC pozwala korzystać w świecie online z nowych dowodów osobistych z tzw. warstwą elektroniczną. Za pomocą eDO App można podpisywać elektroniczne dokumenty w formacie pdf czy potwierdzać tożsamość na portalach. Taką możliwość zaoferuje wkrótce np. Alior.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies