Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
SGB i BPS wprowadzają mojeID. Usługa służy do potwierdzania tożsamości w sieci za pomocą danych logowania na konto

Obie grupy banków spółdzielczych umożliwią także bezpośredni dostęp do usług publicznych za pośrednictwem tzw. węzła krajowego

Spółdzielcze zrzeszenia banków BPS i SGB wdrażają właśnie rozwiązania umożliwiające klientom potwierdzanie swojej tożsamości w internecie za pomocą danych logowania na rachunki bankowe. Klienci wybranych banków z grupy SGB już mogą a klienci banków z grupy BPS wkrótce będą mogli korzystać m.in. z systemu mojeID, logować się do Profilu Zaufanego czy korzystać z publicznych usług cyfrowych za pomocą tzw. e-Tożsamości.

Przeczytajcie także: Profil Zaufany można zakładać przez bank

Przypomnę, że mojeID to usługa KIR-u, która pozwala identyfikować się klientom banków w portalach zewnętrznych dostawców, np. towarzystw ubezpieczeniowych czy przychodni lekarskich. Obecnie mojeID dostępne jest dla klientów kilku banków. Oprócz tych należących do grup spółdzielczych, także PKO, Pekao i ING. MojeID pozwala korzystać z portali należących m.in. do Totalizatora Sportowego, Medicover, PGNiG czy PZU.

Przeczytajcie także: PayTel ma nowego prezesa

Natomiast usługa e-Tożsamość do tej pory oferowana była wyłącznie przez PKO i Inteligo. Rozwiązanie, dzięki integracji z tzw. węzłem krajowym, pozwala na bezpośrednie korzystanie z cyfrowych usług publicznych, bez konieczności posiadania tzw. Profilu Zaufanego – więcej na jego temat w tekście Już aktywujecie Profil Zaufany przez bank. Zobaczcie, jakie sprawy pomoże to załatwić bez odwiedzania urzędów. Swoją drogą od teraz klienci BPS i SGB mogą zakładać za pomocą swojego rachunku internetowego także Profil Zaufany.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: MOJEID, KIR, SGB, BPS

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies