Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander z nowym sposobem uwierzytelniania płatności. Wprowadził go jako pierwszy w Europie

Bank chce zaoferować usługi oparte o nowy standard, nim stanie się on powszechny

Santander Bank Polska poinformował, że jako pierwszy w Europie wprowadził nową wersję protokołu 3DSecure – 2.2.0. To standard umożliwiający potwierdzanie płatności kartami w internecie, np. za pomocą kodu z SMS jak przy przelewach. Jego nowa odsłona daje konsumentom większe możliwości. Przykładem jest utrzymywanie listy podmiotów, dla których klient nie życzy sobie dodatkowego potwierdzania transakcji. Takie ustawienie istniało do tej pory przy przelewach bankowych, za sprawą nowego protokołu będzie również dostępne w przypadku kart płatniczych.

Przeczytajcie także: Pekao uruchomił usługę Qlips dla firm

Innowacyjną funkcją odświeżonego standardu 3DS jest tzw. opcja "delegated authentication". Jeżeli sklep internetowy zapewni odpowiednie bezpieczeństwo, nie będzie już konieczne ponowne potwierdzanie płatności przez wydawcę karty. Wersja 2.2.0 przynosi również tzw. "decoupled authentication" – czyli uwierzytelnienie, które nie jest związane z procesem samego zakupu. Może się to przydać podczas potwierdzania transakcji inicjowanych przez odbiorcę płatności. W efekcie klient może opłacić np. rachunek za prąd po otrzymaniu jedynie prośby o uwierzytelnienie transakcji. Potwierdzi ją używając aplikacji mobilnej Santander, a rachunek zostanie opłacony automatycznie.

Przeczytajcie także: Getin ulepsza mobilną autoryzację

Bank podkreśla w swoim komunikacie, że minie jeszcze trochę czasu, zanim tego typu rozwiązania będą na rynku powszechnie dostępne. Santander chciał się jednak możliwe szybko przygotować do zmian. Podjęto decyzję o certyfikacji z organizacją Visa do 3DSecure w wersji 2.2.0, dzięki czemu instytucja będzie mogła szukać optymalnych dla siebie i klientów rozwiązań, nim staną się one obowiązkowe. Polski Santander jako członek Banco Santander może stać się dostawcą tej usługi dla pozostałych przedstawicieli hiszpańskiej grupy.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies