Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank zaktualizował aplikację dla iOS. To efekt tzw. "afery schowkowej"

mBank zapewnia, że problem został rozwiązany, a aplikacja nie korzysta już ze schowka w iOS

mBank poinformował, że w AppStore pojawiła się zaktualizowana wersja jego aplikacji (3.38). Tym razem nie ma jednak mowy o nowych funkcjach – bank tłumaczy, że po aktualizacji apka nie będzie używać schowka w systemie iOS. Jednocześnie instytucja przyznała, że element ich programu korzystał z tego dostępu. Wyjaśniono też, dlaczego tak się działo.

Przeczytajcie także: Trzeci bank zaoferuje w swojej aplikacji usługę Autopay

Jakiś czas temu w sieci wybuchła tzw. "afera schowkowa", która nie dotyczy wyłącznie Polski. Za sprawą nowej funkcji w iOS użytkownicy iPhone’ów są ostrzegani, gdy jakaś aplikacja sięga do schowka. Robią to popularne TikTok czy AliExpress Shopping App. To może wzbudzać protesty, a chińskie aplikacje znowu są na cenzurowanym. Wraz z nimi apka mBanku. Czy sprawa jest poważna? Specjaliści z serwisu niebezpiecznik.pl uspokajają, że te działania nie muszą być szkodliwe, a problem nie jest tak duży – wymienić można znacznie większe.

Przeczytajcie także: Blik w Banku Pocztowym. Jest data wdrożenia

Jak do sprawy odnosi się mBank? Instytucja tłumaczy, że podczas testów modułu czatu w aplikacji zauważono, że może on powodować kasowanie danych ze schowka systemowego w telefonie. W wersji testowej aplikacji programiści dołożyli więc funkcję odczytu schowka, żeby sprawdzić, czy taki problem rzeczywiście występuje i kiedy. Za sprawą niedopatrzenia moduł z funkcją odczytu schowka trafił jednak do aplikacji produkcyjnej. Bank zapewnia, że w tej wersji moduł odczytywał schowek, ale nigdzie nie zapisywał i nie przekazywał znalezionych tam danych.

mBank przekonuje, że obecnie funkcja czatu jest stabilna, a jego aplikacja w wersji 3.38 nie korzysta ze schowka w systemie iOS.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies