Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Coraz smutniejsze wieści na temat Wirecard. Były prezes spółki Markus Braun został aresztowany

W księgach Wirecard brakuje ok. 2 mld euro

Zachodnie media donoszą, że w poniedziałkowy wieczór w Monachium aresztowano Markusa Brauna, byłego szefa firmy Wirecard, który ze stanowiska ustąpił pod koniec ubiegłego tygodnia. Doniesienia te pojawiły się krótko po tym, jak okazało się, że poszukiwane blisko 2 mld euro, które "zgubił" fintech, prawdopodobnie nigdy nie istniały. Fałszywe transakcje miały ponoć wzmocnić obraz firmy w oczach potencjalnych inwestorów. Braun sam zgłosił się na policję.

Przeczytajcie także: Liczba fraudów kartami przekroczyła 100 tys. w półroczu

Kilka dni temu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że Wirecard, jeden z największych dostawców usług finansowych i technologii na europejskim rynku, ma problem ze znalezieniem w swoich księgach prawie 2 mld euro. W specjalnym oświadczeniu firma zapewniła, że powiernik próbował oszukać przeprowadzającą audyt firmę Ernst & Young, by stworzyć błędne wyobrażenie o istnieniu takich sald gotówkowych. Wcześniej niemiecka spółka kilkukrotnie przekładała publikację rocznych wyników.

Przeczytajcie także: PKO zwróci część kosztów związanych z udzieleniem kredytów

Początkowo sugerowano, że pieniądze mogą być w bankach w Azji, ale szybko okazało się, że to fałszywy trop. Przywołany już Markus Braun poinformował, że jego firma mogła paść ofiarą olbrzymiego oszustwa. Tym doniesieniom towarzyszą oczywiście bardzo poważne spadki kursu akcji. Zajmujący się m.in. wydawaniem kart i przetwarzaniem płatności Wirecard był kiedyś wyceniany na przeszło 24 mld euro. Dzisiaj jego przyszłość jest jednak bardzo niepewna. Dla byłego prezesa nie to jest jednak teraz największym zmartwieniem.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies