Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ważna informacja dla klientów PKO BP. Bank zwróci część kosztów związanych z udzieleniem kredytów

To efekt dostosowania oferty PKO BP do tzw. małego TSUE, czyli jednego z wyroków Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej

PKO BP opublikował na swojej stronie internetowej zasady zwrotu części kosztów pożyczek i kredytów spłaconych przez klientów przed terminem. – Informujemy, że w przypadku całkowitej spłaty pożyczki lub kredytu konsumenckiego przed terminem określonym w umowie, PKO BP dokonuje proporcjonalnego zwrotu kosztów prowizji udzielenia pożyczki/kredytu w części dotyczącej okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy pożyczki/kredytu – czytam w komunikacie banku.

Przeczytajcie także: BNP Paribas będzie zwracać pieniądze klientom

Możliwość uzyskania zwrotu dotyczy klientów, którzy pożyczyli w PKO BP pieniądze 18 grudnia 2011 roku i później. Jeśli stało się to po 12 listopada ubiegłego roku, zwrot nadpłaconych kosztów odbędzie się automatycznie, bez konieczności składania jakichkolwiek dodatkowych dokumentów. Zwrot następuje na rachunek, z którego dokonywane są spłaty rat. Natomiast jeśli sprawa dotyczy kredytów zaciągniętych wcześniej, klienci powinni złożyć odpowiedni wniosek, co można zrobić w dowolnym oddziale lub za pośrednictwem serwisu internetowego iPKO. Bank deklaruje, że sprawa zostanie rozpatrzona najpóźniej w terminie do 60 dni.

Przeczytajcie także: Nowy serwis iPKO pojawi się już w czerwcu

Natomiast ogłoszone dziś przez PKO BP zasady zwrotów mają związek z tzw. małym TSUE, czyli wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 11 września 2019 roku. Wynika z niego, że w odniesieniu do klientów spłacających w całości pożyczkę lub kredyt przed terminem, kredytodawca jest zobowiązany zwrócić proporcjonalnie część prowizji oraz innych kosztów z tytułu udzielenia kredytu. Przed PKO BP zasady zwrotów określiło już kilka instytucji, m.in. BNP Paribas, Pekao, Alior czy Plus Bank.

KATEGORIA
PRAWO
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: PKO, PKO BP, IPKO

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies