Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa opaska Xiaomi Mi Band 5 z możliwością płatności zbliżeniowych

Premierę urządzenia zapowiedziano na 11 czerwca. Na polskim rynku opaski należy się spodziewać nieco później

Przybywa doniesień na temat najnowszej odsłony popularnej opaski Xiaomi. Firma nie komentuje tych spekulacji, ale upubliczniła już plakat promujący premierę swojego produktu. Prawdopodobnie widać na nim urządzenie Mi Band 5, które nie różni się zbytnio od poprzednika. Zdaniem części komentatorów sprzęt "przytył", co ma związek z pojawianiem się nowych funkcji. Większy będzie podobno wyświetlacz OLED (1,2 wobec dotychcasowego 0,95 cala).

Przeczytajcie także: Xiaomi umożliwi płatności Mi Pay smartfonami bez modułu NFC

Na grafice promującej wydarzenie widać, że jedną z opasek będzie można płacić zbliżeniowo. Serwis Gizmochina informuje, że opaska Mi Band 5 zostanie wyposażona w moduł NFC i to w wersji na rynek międzynarodowy. Wciąż nie jest jednak jasne, z jakich płatności mogliby korzystać użytkownicy. Podczas gdy jedne redakcje biorą pod uwagę obecność Google Pay, inne wykluczają taki krok ze strony Xiaomi. Być może za dwa dni sprawa się wyjaśni.

Przeczytajcie także: Smartwatch z Google Pay za ok. 23 tys. zł

Wśród innych nowości pojawiają się m.in. funkcja sterowania aparatem smartfona czy tryb "nie przeszkadzać", który pozwoli wyciszyć powiadomienia na określony czas (30, 60 czy 120 minut). W urządzeniu producent miał też umieścić pulsoksymetr do obliczania stopnia nasycenia hemoglobiny tlenem (SpO2). Opaska powinna też mierzyć poziom stresu i proponować ćwiczenia oddechowe, które pomogą go zmniejszyć. Listę nowości na razie zamykają większy zestaw obsługiwanych aktywności oraz możliwość śledzenia cyklu menstruacyjnego.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies