Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Xiaomi umożliwi płatności Mi Pay smartfonami bez modułu NFC. Producent wykorzysta kody QR

Na razie rozwiązanie pojawi się w Chinach, potem trafi do Indii

Xiaomi, jeden z największych na świecie producentów smartfonów, wprowadza nowe rozwiązanie do swoich płatności mobilnych Mi Pay. Z usługi będzie można korzystać nawet wtedy, gdy smartfon nie posiada modułu NFC. Użytkownik musi dodać do aplikacji kartę płatniczą. Po weryfikacji tożsamości (np. biometrycznej, z wykorzystaniem odcisku palca), wygenerowany zostanie kod QR. To z jego pomocą można inicjować płatności bezgotówkowe.

Przeczytajcie także: Opaska Mi Band 5 od Xiaomi ma wspierać Google Pay

Początkowo rozwiązanie będzie dostępne jedynie w Chinach i zadziała na ograniczonej grupie urządzeń Xiaomi (Redmi Note 7, Redmi Note 5 oraz Redmi 6). W zagranicznych mediach można jednak trafić na informacje, iż z czasem pojawi się także w Indiach. Ten ruch wydaje się logiczny – tanie smartfony zazwyczaj nie posiadają modułu NFC, a w krajach rozwijających się, do których należą Indie, popularne są właśnie modele za niewielkie pieniądze.

Przeczytajcie także: W Chinach wystartował OnePlus Pay. To konkurent Apple Pay i Google Pay

Kody QR wykorzystuje się także w aplikacji Lidl Pay, o której mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl i która od niedawna jest dostępna w Polsce. Klienci, którzy chcą zapłacić w ten sposób w sklepach popularnego dyskontu, muszą wygenerować w apce kod i zeskanować go przy kasie. Więcej na ten temat w tekście Startują płatności Lidl Pay. Rozwiązanie dostępne w coraz większej liczbie sklepów.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies