Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Karuzela z prezesami w państwowych bankach wciąż się kręci. Kuraszkiewicz rezygnuje z szefowania Pocztowym

Robert Kuraszkiewicz zrezygnował z fotela prezesa Banku Pocztowego. Przestanie pełnić tę funkcję 9 czerwca 2020 r.

Bank Pocztowy poinformował przed chwilą, że Robert Kuraszkiewicz zrezygnował ze stanowiska prezesa instytucji ze skutkiem na 9 czerwca 2020 r. W komunikacie nie podano ani przyczyn tej decyzji, ani informacji kto przejmie obowiązki kierowania pracami zarządu w najbliższym czasie.

Przeczytajcie także: Nocna zmiana prezesa w Aliorze

Rober Kuraszkiewicz Bankiem Pocztowym zarządzał od stycznia ubiegłego roku. Prezesem instytucji formalnie był od czerwca 2019 r. Na stanowisku zastąpił Sławomira Zawadzkiego. Ten z kolei kierował Bankiem Pocztowym od lipca 2016 r., gdy skończyła się kadencja Szymona Midery. Midera zaś przejął pałeczkę po Tomaszu Bogusie. W przeciągu kilku lat instytucja miała już więc czterech szefów.

Pocztowy to jeden z kilku państwowych banków, w których od kilku lat dochodzi do permanentnych zmian władz. Niedawno zmienił się prezes Pekao, który ma już trzeciego szefa od czasu odejścia wieloletniego prezesa Luigi Lovaglio. Również Alior po odejściu Wojciecha Sobieraja ma już czwartego szefa.

Przeczytajcie także: Lusztyn zrezygnował z wiceprezesa w Pekao

Natomiast Bank Pocztowy to jeden z mniejszych banków na polskim rynku. Część ekspertów jest zdania, że instytucje tej wielkości nie będą miały szans przetrwać na dłuższą metę, a ich kłopoty zostaną pogłębione przez ostatnią serię obniżek stóp procentowych. Właścicielem Pocztowego jest Poczta Polska i PKO BP, który ostatnio w swoich wynikach finansowych ujął odpis na utratę wartości swoich akcji w Pocztowym na 90 mln zł. W rezultacie wartość tego banku w księgach PKO BP wynosi niemal 0 zł.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies