Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Getin na Facebooku oferuje klientom 900 zł? Nie, to kolejna próba wyłudzenia Waszych danych

Jeżeli ktoś skorzystał z fikcyjnej oferty, powinien jak najszybciej skontaktować się z bankiem

Getin opublikował na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych komunikat, w którym ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod tę instytucję. Przestępcy uruchomili na Facebooku fikcyjną kampanię, w której oferują klientom 900 zł. Warunkiem jest skorzystanie z linku zawartego w ogłoszeniu. Łatwo się domyślić, że to kolejny przejaw phishingu – link prowadzi do strony wyłudzającej dane do logowania w bankowości elektronicznej.

Przeczytajcie także: Kolejne oszustwo. Przestępcy kuszą darmowym dostępem do Netfliksa

Bank przypomina, że w korespondencji wysyłanej do klientów nigdy nie załącza linków kierujących do strony logowania. To samo dotyczy załączników – mogą one zawierać złośliwe oprogramowanie, które pomoże przestępcom wykraść loginy i hasła bankowości online, dane osobowe, a finalnie także pieniądze. Getin informuje klientów, którzy próbowali skorzystać z fikcyjnej oferty, że powinni niezwłocznie skontaktować się z infolinią banku.

Przeczytajcie także: Citi ostrzega przed phishingiem, ale sam wysyła linki do logowania na konto

Oszuści nieustannie podejmują próby wyłudzenia pieniędzy od klientów banków, telekomów czy sklepów internetowych, o czym informują zarówno te podmioty, jak i organy ściągania. Niedawno policja i Związek Banków Polskich opublikowały ostrzeżenie kierowane do właścicieli małych i średnich firm korzystających z bankowości elektronicznej. Dotyczyło właśnie zjawiska wyłudzania pieniędzy, tym razem przy okazji akcji wypłat środków z tzw. Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju. Wcześniej grupa polskich banków ostrzegała przed nasilającym się zjawiskiem vishingu.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies