Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Citi ostrzega przed phishingiem. Ale obrona nie jest łatwa w sytuacji, gdy bank sam wysyła linki do logowania na konto

Citi jest chyba jedynym bankiem na rynku, któremu zdarza się wysyłać do klientów korespondencję z linkami do logowania na rachunki

Citi Handlowy opublikował na swojej stronie ostrzeżenie przed oszustami podszywającymi się pod bank. Mają oni rozsyłać fałszywe wiadomości e-mail, w których informują o nowym sposobie logowania na konto klienta czy uaktualnieniu kontroli bezpieczeństwa. Odbiorca jest zachęcany do kliknięcia w link. Ten prowadzi jednak do strony, która nie jest stroną banku i zalogowanie się tam może spowodować przechwycenie przez przestępców danych osobowych oraz tych do logowania w bankowości elektronicznej.

Przeczytajcie także: Aktualizacja aplikacji Citi Handlowego. Pojawiła się nowa funkcja

To klasyczny atak phishingowy, których jest bardzo dużo w internecie. Alerty tego rodzaju publikują różne banki nieraz kilka razy w tygodniu. Przed atakami ostrzegają także telekomy czy instytucje państwowe. Obrona przed nimi jest dość prosta. Wystarczy przyjąć zasadę, by nie logować się na konta przez strony otwierane z linków w wiadomościach SMS czy e-mail.

Niestety, w przypadku Citi Handlowego to nie do końca się sprawdza, gdyż bank sam wysyła mejle i SMS-y z linkami do logowania. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że bank uczy, jak logować się na konto przez linki w wiadomościach e-mail i jak odróżnić korespondencję, której jest nadawcą od tej fałszywej.

Przeczytajcie także: W Citi Handlowym założycie konto przez selfie

Handlowy informuje swoich klientów, że korespondencję z linkami do logowania na konta może wysyłać z kilku różnych adresów e-mail. Dodatkowo wiadomości mogą też do nich kierować współpracujące z bankiem firmy. Zapamiętanie prawidłowych zapisów tych wszystkich adresów może być więc problematyczne i może narażać klientów na pomyłki, co jest chętnie wykorzystywane przez oszustów.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies