Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Do sprzedaży trafił analogowy zegarek MuchBetter z funkcją płatności zbliżeniowych. Lepszy od smartwatcha?

Nowy czasomierz nie wymaga codziennego ładowania baterii, a mimo to można nim zapłacić w sklepach

Na rynku pojawił się zegarek analogowy z funkcją płatności zbliżeniowych. To efekt współpracy firm Winwatch oraz MIR Limited UK, operatora aplikacji MuchBetter. Twórcy projektu zapewniają, że udało się im wyeliminować wady kojarzone ze smartwatchami: konieczność częstego ładowania, starzejące się oprogramowanie, uzależnienie od połączenia z internetem czy toporny design. Ich urządzenie ma w sobie łączyć klasę i ponadczasowość tradycyjnych zegarków z nowoczesną formą płacenia.

Przeczytajcie także: Oppo Watch, czyli "Apple Watch z Androidem" za około 1000 zł

MuchBetter to aplikacja płatnicza dostępna na telefony z systemami Android oraz iOS. W serwisie cashless.pl mogliście już o niej przeczytać w tekście poświęconym koszuli marki DressCode, którą również można płacić zbliżeniowo. Ten projekt odniósł podobno sukces, więc twórcy aplikacji postanowili wykonać kolejny krok. Tym razem nawiązali współpracę z firmą Winwatch produkującą szkło STISS, czyli Swiss Technology Inside Smart Sapphire.

Szkło STISS ma się odznaczać nie tylko wysoką odpornością, ale też nowymi możliwościami – umieszczono w nim chip płatniczy (EMV) oraz antenę. W efekcie można nim płacić w milionach punktów handlowych czy usługowych na całym świecie. Zegarek należy sparować uprzednio ze smartfonem wyposażonym w aplikację MuchBetter, ale telefonu nie trzeba mieć przy sobie w chwili płacenia.

Przeczytajcie także: Klienci Millennium mogą korzystać z płatności Garmin Pay

Zegarek z kopertą o średnicy 41 mm wykonaną ze stali nierdzewnej, wyposażono w gumową bransoletkę i wyceniono na 295 franków szwajcarskich (około 1265 zł). Niektórzy będą pewnie mieli zastrzeżenia do wyglądu i jakości wykonania, ale można ten projekt uznać za próbę przetarcia nowego szlaku. Rozwiązaniem STISS mogą się zainteresować producenci zegarków, także ci z najwyższej ligi, na co oczywiście liczą twórcy.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies