Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciekawy pomysł firmy DressCode. Koszula, którą można płacić zbliżeniowo

W rozwiązaniu wykorzystano karty przedpłacone Mastercard oraz fintechową aplikację MuchBetter

Marka modowa DressCode zdecydowała się umieścić chip NFC w mankietach koszul, by ułatwić płatności zbliżeniowe tym, którzy nie chcą nosić lub zapomnieli zabrać z domu gotówki, portfela, czy nawet telefonu. W ubraniach z serii CashCuff wykorzystano chipy połączone z kartami przedpłaconymi Mastercard, które obsługuje się za pomocą platformy i aplikacji oferowanych przez fintech MuchBetter. To dzięki nim można doładować konto oraz włączyć lub czasowo wyłączyć mikroprocesor płatniczy. Sama aplikacja służy także jako portfel cyfrowy i umożliwia na przykład przelewy P2P.

Przeczytajcie także: Fani Motoroli też już mogą płacić zegarkami

Producent koszul deklaruje, że chipy NFC umieszczone w mankietach są wodoodporne i przetrwają pranie, jeśli stosuje się zalecane temperatury. Jednak aby mieć całkowitą pewność, że antena układu nadal będzie działać, producent zaleca wyjęcie modułu z koszuli przed włożeniem jej do pralki a zwłaszcza przed prasowaniem.

Przeczytajcie także: W grudniu poznamy standardy dla terminala aplikacyjnego

Ubrania CashCuff po raz pierwszy zaprezentowano w kwietniu 2019 r., jednak do sprzedaży trafiły dopiero jesienią tego roku. Obecnie w internetowym sklepie DressCode dostępne są cztery technologiczne wzory koszul. Jedna kosztuje 135 funtów, czyli około 675 zł. Tanio nie jest, ale firma deklaruje, że koszule są szyte ręcznie z najlepszych materiałów.

Chip NFC można dziś umieścić prawie wszędzie. Słyszałem o osobach, które pozwoliły go sobie wszczepić w dłoń. Koszula wydaje się mniej kontrowersyjnym rozwiązaniem. No i gdy nie będzie już modna, można przełożyć chip do kolejnej lub po prostu się go pozbyć. Z implantem nie będzie tak łatwo. DressCode to starup założony w 2018 r.

Fot. DressCode

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies