Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy atak wykorzystujący Waszą nieuwagę. Niestety, łatwo się nabrać!

Tym razem spam phishingowy rozsyłany w imieniu Poczty Polskiej napisany został niemal poprawną polszczyzną, a zamieszczona w treści data ma go uwiarygadniać

Przyzwyczailiście się już do niechcianych e-maili, wysyłanych rzekomo w imieniu różnych banków czy innych instytucji zaufania publicznego. O wielu tego typu akcjach mogliście przeczytać także w serwisie Cashless. Pisanie czy czytanie o tym staje się powoli nudne, bo pewnie większość spamu jesteście w stanie bezbłędnie wyłapać i go wykasować. Tym razem możecie jednak dać się złowić przez nieuwagę.

Przeczytajcie także: KNF kończy z kontami osobistymi na przelew

Chodzi o najnowszy atak na klientów Poczty Polskiej. List, wysłany rzekomo przez tę instytucję, informuje, że adresat nie otrzymał przesyłki, ponieważ nie było go w domu. Aby poznać dane niezbędne do odebrania jej należy kliknąć w link. List napisany jest niemal poprawną polszczyzną. Przyczepić się można jedynie do brakującej w dwóch miejscach litery „ą". Fałszerstwo zdradzać również może użycie słowa „biuro" w odniesieniu do placówki Poczty Polskiej oraz adres, z którego został list wysłany. Zobaczcie zresztą sami:

spam z poczty

Spam uwiarygadniać ma zamieszczona w treści nieodległa data. Dowodzi ona również, że to bardzo świeży atak. E-mail dostałem wczoraj wieczorem.

Przeczytajcie także: Duży wzrost oszustw na przelew

Nie wiem, co się dzieje po kliknięciu w którykolwiek z zamieszczonych linków – nie odważyłem się zaryzykować. W przeszłości akcje phishingowe nakierowane na klientów Poczty czy firm kurierskich przysporzyły wiele kłopotów osobom, które się dały na nie nabrać. Po kliknięciu w link na komputerze instalował się wirus, który następnie blokował urządzenie. Za odblokowanie komputera przestępcy żądali okupu, ale nawet jego wpłacenie nie powodowało zdjęcia blokady.

Jeżeli więc dostanie takiego lub podobnego mejla, radzę w nic nie klikajcie i najlepiej usuńcie wiadomość.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies