Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank reaguje na sytuację z koronawirusem. Oferuje zawieszenie spłaty kredytów na pół roku. Bez wychodzenia z domu

Jeszcze dziś konferencja Związku Banków Polskich, podczas której okaże się, czy śladem mBanku pójdą inni

Od dzisiaj mBank umożliwia wszystkim klientom indywidualnym, a także małym i średnim firmom, zawieszenie spłaty kapitałowej części raty kredytowej na sześć miesięcy. Instytucja uruchomi tę opcję o godzinie 16.00 i obejmie nią wszystkie kredyty spłacane w ratach, a zatem hipoteczne, gotówkowe czy firmowe. Wygląda na to, że mBank jako pierwszy w Polsce reauguje w ten sposób na sytuację związaną z pandemią koronawirusa.

Przeczytajcie także: Płatności na terminalu? W ten sposób można zmniejszyć ryzyko koronawirusa

Osoby zainteresowane odroczeniem spłaty powinny zalogować się do serwisu transakcyjnego mBanku. Należy w nim otworzyć zakładkę "Moje finanse", następnie "Kredyty" i wybrać ten, którego spłatę chce się zawiesić. Klient wybiera opcję "Złóż wniosek", zaznacza "Odroczenie spłaty kapitału" i wpisuje liczbę miesięcy. Górną granicę stanowi sześć. Pozostaje już tylko kliknąć "Wyślij wniosek", spłata kapitału kredytu zostaje automatycznie zawieszona. Na bieżąco trzeba będzie spłacać jedynie odsetkową część raty. W przypadku klientów segmentu MSP w najbliższych dniach pojawi się możliwość składania wniosku przez serwis mBank CompanyNet.

Natomiast jeszcze dziś propozycje związane z koronawirusem zaprezentować ma Związek Banków Polskich. Ciekawe, jakie propozycje skieruje do klientów sektor bankowy jako całość?

Przeczytajcie także: Duży wzrost zainteresowania Orlen Pay. To efekt koronawirusa

W oczekiwaniu na kolejne deklaracje i działania warto zachować szczególną ostrożność, nie tylko przed wirusem, ale też oszustami. Ich celami są zarówno firmy, jak i zwykli użytkownicy internetu. Uważajcie m.in. na SMS-y, maile czy wiadomości w mediach społecznościowych dotyczące przekazywania pieniędzy, szczepień czy wsparcia żywieniowego.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: MBANK, ZBP, NBP, KREDYTY

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies